Paylaş

Klavyemde onay işareti ✔ gözükmüyor çıkmıyor. Bilgisayarınızda ✔ işaretini bulamıyorsanız bu noktada hangi işlemleri kontrol etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Bir çok işaretleri klavye üzerinde bulamayabilirsiniz. Fakat öyle anlar geliyor ki o işareti kullanmadan da ilerleme sağlanmamaktadır. Bilgisayar üzerinde işiniz için işlem sağladığınız da ya da bir ödev yaptığınız onay işareti olmazsa olmayabiliyor. Bu tarz durumlar canınızı sıkabilir. Bizler de kullanım sağladığınız bilgisayarda onay işaretinin ✔ nerede olduğuna ilişkin bilgileri tarafınıza sunumunu gerçekleştireceğiz. İşaretin çıkabilmesi için bir kaç yöntem bulunmaktadır. İşleme alacağınız yöntemlerle birlikte artık sizler de ✔ işaretini bulup işlemleriniz de kullanabilirsiniz. ✔  onay işaretinin bilgisayarda çıkabilmesi için ilk izlenecek yöntem Alt tuşuna basılı tutarak beraberinde 0252 tuşlamasını gerçekleştirmektir. Bu işlemi sağladığınız da hala daha ✔ onay işaretini gelmiyorsa bu durumda kontrolü farklı yollardan elimize alıp buna bağlı olarak işlemlerimizi ilerleteceğiz.

Klavyemde onay işareti ✔ gözükmüyor çıkmıyor

Klavyemde onay işaretini bulamıyorum, bilgisayarımda onay işareti çıkmıyor, bilgisayar tik işareti nerede, tik işareti yok, onay işaretini bulamıyorum, klavyemde onay işareti nerede, klavyemde onay işareti gözükmüyor, bilgisayarda onay işareti görünmüyor. Bilgisayarınızda işlem sağladığınız sırada bazı nedenlerden ötürü onay işaretine ✔ ihtiyacınız olabilir. Bu ve benzeri tarz durumlarda ilk olarak yukarıda belirtildiği üzere alt + 0252 basarak getirme imkanınız söz konusudur.

Klavyemde onay işareti görünmüyor

Belirttiğimiz şekilde şayet klavye de Alt+0252 tuşlarını denedikten sonra ✔ işareti gelmez ise bu durumda farklı bir yol izleyeceğiz. Bilgisayarınızın arama alanına gelerek bu kısma ”charmap” yazdıktan sonra enter’a tıklıyoruz.

Klavyemde onay işareti ✔ gözükmüyor çıkmıyor, klavyede tik işareti nerede, klavyemde onay işareti görünmüyor, onay işaretini bulamıyorum, onay işareti yok, klavyemde onay işaretini göremiyorum

  • Ardından karşınıza sembollerin bulunduğu bir ekran gelecektir.
  • Bu ekranda ✔ onay işaretini bularak işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Onun dışında bilgisayardan önce ”Bu bilgisayar” kısmına erişim sağlıyoruz.
  • Bu bilgisayar alanına erişim sağladıktan sonra ”Tüm programlar” alanına erişim gerçekleştiriyoruz.
  • Oradan da ”Donatılar” alanına girerek ”Karakter” alanı göreceksiniz.
  • Bu alandan unicode adı altında bir karakter bilgilendirmesi bulacaksınız. Gelen ekranda onay işaretini kopyalama sağlayarak işlem sağlayabilirsiniz.

Klavyemde onay işareti ✔ gözükmüyor çıkmıyor sorununa ilişkin müdahalelerin belirtilen şekilde ele alınması sonrasında sorun çözüme kavuşacaktır. Ekstra aldığınız hataları yorumda bizlere belirtebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Klavyemde onay işareti ✔ gözükmüyor çıkmıyor, klavyede tik işareti nerede, klavyemde onay işareti görünmüyor, onay işaretini bulamıyorum, onay işareti yok, klavyemde onay işaretini göremiyorum

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here