Paylaş

Klavyemde m² işareti gözükmüyor nerede. Bilgisayarınız da metre kare işaretini koymak istediğiniz de bunu bulamıyorsanız çözüme dair tüm detayları hazırladık.

Bilgisayarımız üzerinde gün içerisinde bir çok iş gerçekleştirmekteyiz. Bazı kullanıcılar işlerinin tamamını bilgisayar üzerinde sağlamaktadır. Ya da çocuklarınızın ödevleri için de onlara bilgisayar temin eden bir çok aile bulunmaktadır. Çeşitli projeler sebebiyle bir çok kullanıcı ise m² işaretini yazmak durumunda kalmaktadır. M² işaretini daha önceleri gören ancak klavyeye baktığında böyle bir işaretin kendi bilgisayar klavyesinde olmadığını hisseden kullanıcılar bir anda paniğe kapılmaktadır. Böyle bir panik yaşamanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü sadece sizin klavyeniz de değil hiç bir bilgisayar klavyesinde m² işareti tek bir alanda bulundurulmamaktadır. Peki o halde nasıl bu işareti çıkaracağım diye düşünebilirsiniz. Bizlerde bu işareti nasıl çıkaracağınıza ilişkin işlem araştırmalarını yaparak neticelendireceğiz. Böylelikle sizlerde artık m² işaretini rahatlıkla yaparak işlerinizi aksatmamış olacaksınız.

Klavyemde m² işareti gözükmüyor nerede

Bilgisayarda metre kare işareti nerede, metre kare işaretini bulamıyorum, klavye de metre kare işareti yok, klavye de metre kare işareti nasıl çıkar, bilgisayarımda metre kareyi bulamıyorum, metre kare işareti yapacağım ama yok bulamıyorum. Bilgisayarınız üzerinde var olan klavye seçenekleri içerisinde m² yok ise bu durumda üzülmenize gerek yok. Bir kaç tuşlama ile birlikte metre kare işaretini çıkartacağız.

Klavyemde metre kare çıkmıyor

Bilgisayarınız da metre kare işaretini yapmak istediğiniz de direk klavyeye yönelmekteyiz. Çünkü bir çok işareti klavye üzerideki tuşlara basılı tutarak yapabiliyoruz. Nitekim metre kare işaretini de tuşlara basılı tutarak çıkartacağız.

Klavyemde m² işareti gözükmüyor nerede, metre kare yok, klavyede metre kare işareti yok, bilgisayarda metre kare işareti nerede, metre kare yapamıyorum, klavyemde metre kare çıkmıyor

İlk olarak m işaretine bastıktan sonra klavye üzerinde bulunan ”Alt” tuşuna basılı tutarak 0178 basmanız halinde m² işaretinin çıktığını görebilirsiniz. Bundan sonraki ödev işlemleriniz de ya da tarla vs. hesaplarında word, excel dosyalarında m² hesaplamaları yapacağınız işlemlerde klavye üzerinde bu işlemleri yapmanız yeterlidir. Alt tuşuna basılı tutarak 0178 tuşuna basmanız halinde ² işareti gelmektedir. Dolayısıyla başına da muhakkak ”m” işaretini getirmelisiniz.

Klavyemde m² işareti gözükmüyor nerede diyenler için hazırlamış olduğumuz yazı sonrasında artık tüm herkes metre kare işaretini bilgisayarlarında çıkartabilecek düzeye gelmiş durumdadır. İyi gezintiler.

Klavyemde m² işareti gözükmüyor nerede, metre kare yok, klavyede metre kare işareti yok, bilgisayarda metre kare işareti nerede, metre kare yapamıyorum, klavyemde metre kare çıkmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here