Paylaş

Klavyemde kalp ♥ işareti gözükmüyor. Bilgisayarda sohbet ettiğiniz kişiye kalp gönderebilmek adına nelerin yapılması gerektiğini kontrol edeceğiz.

Telefonlarımıza yüklemiş olduğumuz sosyal medya uygulamalarını sadece telefonda kullanmıyoruz. Aynı zaman da bilgisayarlarımızdan da bu uygulamaları açarak sohbetlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Onun dışında youtube videoları veya forum sitelerine de beğenimizi belli etmek için kalp işareti gönderebiliyoruz. Eskiden facebook üzerinde yapılan paylaşımların sonun <3 işareti konulurdu. Bu işareti kalp simgesini temsil ederdi. Şimdi artık kalp işaretini normal ♥ şekilde koyanları görünce onlara aynı şekilde karşılık vermek isteyebilirsiniz. Ama bilgisayar klavyesine baktığınız da klavye alanında kalp işaretinin olmaması sizleri kısa süreli sıkıntıya koyabilir. Hazırlanan yazımızla birlikte artık böyle bir sıkıntı içerisine girmeniz gerek bulunmamaktadır. Alt tuşu ile birlikte 3 tuşuna tıklamanız halinde ♥  işaretinin çıktığını görebilirsiniz. Oldukça basit olan bu işlem bilgisayarınızda hala daha çıkmıyorsa birlikte diğer yöntemlerimizi deneyeceğiz.

Klavyemde kalp ♥ işareti gözükmüyor

Bilgisayarımda kalp işaretini bulamıyorum, klavye de kalp işareti nerede, bilgisayarda kalp işareti yok, klavyemde kalp işaretini göremiyorum, kalp işareti çıkarabilmek için hangi tuşlara basmam gerekiyor. Bilgisayarları üzerinden kalp işaretini arayıp ancak yapamayan kullanıcılarımız için ilettikleri soruların yanıtsız kalmamasına adına hazırladığımız yazı işinizi görecektir.

Klavyemde kalp işareti çıkmıyor

Yukarıda da belirttiğimiz üzere alt tuşuna basılı tutup 3 tuşuna basmanız halinde ♥ kalp işaretinin belirdiğini görebilirsiniz. Bazı kullanıcılarımız şu hataya düşmektedir. Alt gr tuşuna basarak 3 tuşuna bastıkları için kalp işareti çıkmamaktadır. O yüzden burada belirtiğimiz konu oldukça önem arz etmektedir.

Klavyemde kalp ♥ işareti gözükmüyor, klavyede kalp işareti nerede, klavyede kalp işareti yok, klavyemde kalp işareti çıkmıyor, bilgisayarda kalp nerede, bilgisayarda kalp bulamıyorum

Ama buna rağmen siz alt tuşuna basıp 3 tıkladığınız da kalp işareti gelmiyorsa bu durumda Windows +R tuşuna basarak çalıştır alanına geliyoruz. Arama alanına ”charmap” yazıp tamam diyoruz. Gelen ekranda klavye bilgilerinde kalp ikonunu kopyalayıp göndermek istediğiniz yere bu simgeyi gönderebilirsiniz.

Eminim siz Alt ve 3 tuşuna bastığınız da ♥ işareti gelecektir. Ekstra yöntem olarak da belirttiğimiz işlemleri yapabilirsiniz. Kaleme aldığımız klavyemde kalp ♥ işareti gözükmüyor sorununa ilişkin aklınıza takılan bir yer olursa bunu bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Onun dışında ayarlarınızı belirttiğimiz şekilde yapmanız halinde sorun olmayacaktır. İyi gezintiler dilerim.

Klavyemde kalp ♥ işareti gözükmüyor, klavyede kalp işareti nerede, klavyede kalp işareti yok, klavyemde kalp işareti çıkmıyor, bilgisayarda kalp nerede, bilgisayarda kalp bulamıyorumKlavyemde kalp ♥ işareti gözükmüyor, klavyede kalp işareti nerede, klavyede kalp işareti yok, klavyemde kalp işareti çıkmıyor, bilgisayarda kalp nerede, bilgisayarda kalp bulamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here