Paylaş

Klavyemde et @ işaretini yapamıyorum olmuyor. Bilgisayarda @ işareti nasıl yapılır? Ve siz yaptıktan sonra @ işareti çıkmıyorsa yapacağımız ayarları inceleyeceğiz.

Hotmail, gmail, outlook hesaplarımızın sonuna @ işaretini koyarak hesaplarımıza giriş işlemlerini sağlamaktayız. Et işareti her alanda işimize yarayan bir işarettir. Sadece mail adreslerimize girerken değil internet bağlantılarında da sıkça karşımıza çıkmaktadır. TTNET, Dsmart, Vodafone, Turkcell superonline internet servis sağlayıcıların da internet hizmetini alabilmek için modemin arayüzüne @ttnet, @dsmart vs. bilgilerini girmemiz gereklidir. @ Et işaretini yapamadığımız taktirde internet bağlantımız gelmemektedir. Bu da bizim sorun yaşamamıza sebebiyet verecektir. Bilenler için oldukça basit bir yöntemi olan bu işaretin nereden ve nasıl yapıldığını bazı kullanıcılar tarafından bilinmemektedir. Klavye üzerinde göremediğiniz et @ işaretinin nasıl yapıldığına dair detay bilgilerini yazı içinde bulabilirsiniz.

Klavyemde et @ işaretini yapamıyorum olmuyor

Klavyemde et işaretini göremiyorum, bilgisayarda et işareti yok, et işareti çıkmıyor, et işareti neden gelmiyor, klavyede et işareti nasıl yapılır, et işareti nasıl çıkar?, et işareti görünmüyor. İnternetin gelmesi ya da mail hesabımıza girebilmek için et işaretini yapmak zorunludur. Bu işareti klavye üzerinde bulamadığınız anlarda yazımıza ulaştıysanız gerisi kolay. Şimdi işlemleri nasıl yapacağımıza bakalım.

Klavyemde et işareti nerede

Telefonların klavyesinde bu işaret kendiliğinden zaten vardır. Bu nedenle telefonda genel olarak işareti yapmak için çok zorlanmayız. Ancak bilgisayarda bu işaretin çıkarılabilmesi için sadece bir tuşa basmamız yeterli olmamaktadır. Bir kaç tuş yardımıyla işlemler ilerleme sağlamaktadır.

Klavyemde et @ işaretini yapamıyorum olmuyor, klavyede et işareti çıkmıyor, et işareti gelmiyor, klavyemde et işareti nerede, klavyede et işaretini bulamıyorum, et işareti görünmüyor

  • Klavye üzerinde Ctrl+Alt basılı tutarak Q tuşuna bastığınız da @ işareti gelecektir.
  • Ya da klavye üzerinde bulunan ”AltGr” tuşuna basılı tutarak Q tuşuna basmanız halinde @ işareti gelmektedir.
  • Normal şartlarda yaptığınız bu işlemler sonrasında klavye de @ et işareti gelmiş olması gereklidir.
  • Zaten tuşların üzerine baktığınız da @ işareti olan simge bulunacaktır. Onu görerek işlemleri sağlayabilirsiniz.
  • Yalnız modemlerin arayüzü içerisinde zaten belirtilen alanlarda bu varken ikinci kez yazmanıza ihtiyaç bulunmamaktadır.
  • Apple klavyelerde de ”option” tuşuyla birlikte Q harfine basmanız yeterlidir.

Klavyemde et @ işaretini yapamıyorum olmuyor diyenler bu ayarları belirtilen tuş kombinasyonlarını kullanarak sağlaması halinde @ işareti gelecektir. Gelmez ise tuşla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Tam basılı tutulduğundan emin olmalısınız.

Klavyemde et @ işaretini yapamıyorum olmuyor, klavyede et işareti çıkmıyor, et işareti gelmiyor, klavyemde et işareti nerede, klavyede et işaretini bulamıyorum, et işareti görünmüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here