Paylaş

Klavyemde dolar $ işareti yapamıyorum. Dolar işaretini klavyeniz de nasıl yapacağınızı ve nerede olduğuna ilişkin bilgileri öğrenebilmeniz için yazımızı hazırladık.

Ülkemiz de dünyanın her yerinde kullanımı sağlanan para birimlerinden bir tanesi de dolardır. Amerika Birleşik Devletinin ana para birimidir. Klavye üzerinde dolar işaretini $ yapmak isteyip yapamayan bir çok kullanıcı mevcuttur. Dolar simgesinin nasıl çıkarıldığını? bunun için nelerin gerekli olduğunu merak eden kullanıcılara özel yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Bilgisayarda çok nadirde olsa gerekli olan dolar işaretinin klavye üzerinde bulunan Alt Gr tuşuyla birlikte 4 tuşuna basmanız halinde $ işaretine ulaşım sağlanabilmektedir. Bazı kullanıcılarımız bu işlemi sağladıklarında ise dolar işaretinin çıkmadığını dile getirmektedir. Bunun temel nedenini incelediğimiz de ise bir çok kullanıcı kesiminin yazıların üzerindeki 4 işaretine basmak yerine sağ tarafta bulunan rakamlara bastığı tespit edilmiştir. Klavyemiz de yazıların üzerinde bulunan 4 işaretine basmanız gereklidir. Onun dışında dolar işaretinin nasıl çıkarıldığına ise birlikte bakacağız.

Klavyemde dolar $ işareti yapamıyorum

Bilgisayarımda dolar işaretini çıkaramıyorum, klavyede dolar işareti çıkmıyor, klavyede dolar işareti nasıl yapılır?, klavyede dolar işaretini yapıyorum ama ekrana gelmiyor, bilgisayarda dolar sembolü yapamıyorum. Klavye üzerinde dolar işaretini yapmak yukarıda belirtilen işlemlerle mümkündür. Bunun dışında dolar işaretini nereden bulacağınızı anlatacağız.

Klavyede dolar işareti nerede

Klavye alanında dolar işaretinin bulunduğu yeri yukarıda sizlerle paylaştık. Alt Gr tuşuna basılı tutarak 4 tuşuna bastığınızda $ işaretinin belirdiğini görebilirsiniz. Onun dışında windows tuşuna basılı tutup R tuşuna basılı tutarak çalıştır alanına geleceksiniz. Çalıştır bölümünün arama alanına charmap yazarak tamam diyelim.

Klavyemde dolar $ işareti yapamıyorum, dolar işareti çıkmıyor, klavyede dolar işareti görünmüyor, klavyede dolar işareti nerede, klavyede dolar işareti yapma, klavyede dolar işareti yok

Karakter eşlem alanına erişim sağlayarak gelen ekrandan dolar işaretine ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. Onun dışında android ve iOS işletim sistemli telefonlarında da bu işareti kopyala yapıştır yöntemiyle bilgisayarda kullanımını sağlayabilirsiniz.

İkinci yöntem sizleri yoracak olsa da ilk kullanacağınız yöntem içinde dolar işaretinin $ çıkmama gibi bir durumu söz konusu olmayacaktır. Klavyemde dolar $ işareti yapamıyorum diyenler için hazırlamış olduğumuz yazımız sonrasında bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız bunu bizimle yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız Android telefonumda silinen uygulamaları geri getirme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Klavyemde dolar $ işareti yapamıyorum, dolar işareti çıkmıyor, klavyede dolar işareti görünmüyor, klavyede dolar işareti nerede, klavyede dolar işareti yapma, klavyede dolar işareti yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here