Paylaş

Klavyemde çiçek ✿ işaretini bulamıyorum. Bilgisayardan birine çiçek sembolü göndermek istediğiniz de klavyede göremiyorsanız çözümü sunacağız.

Bilgisayar üzerinde bir çok işlem gerçekleştirmesi sağlamaktayız. İnternet üzerinde yapmış olduğumuz gezintilerde verdiğimiz tepkilere çeşitli ifadeler göndermekteyiz. Telefonlarda da bu görevi emojiler görmektedir. Fakat telefonla bilgisayarı bir tutmak elbetteki mümkün değildir. Emoji alanında özellikle iphone çok ileriye gitmiş durumdadır. Ancak bilgisayar da da ilgili ifadeleri yorumların altına ya da yaptığımız paylaşımlara ekleyebiliyoruz. Duygularımızı ifade edebilmek için çiçek ya da kalp göndermelerinde de bulunabiliyoruz. Bilgisayarda bu ifadeleri gönderebilmek için klavyeyi kullanıyoruz fakat klavye üzerinde tüm ifadeleri bulamamaktayız. Bunların bir çoğu ascii kod tablosu alanına yer almaktadır. Bir gönderinin ya da yapılan bir yoruma karşılık olarak çiçek işareti ✿  göndermek isteyebilirsiniz. Çiçek işareti göndermek istediğiniz de klavye üzerinde bu işareti bulamazsınız. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda kapsamlıca konu almış bulunuyoruz.

Klavyemde çiçek ✿ işaretini bulamıyorum

Klavye de çiçek işaretini göremiyorum, klavyede çiçek işareti nerede, klavyede çiçek işareti bende yok, klavyemde çiçek işareti gözükmüyor, bilgisayarda çiçek işareti nasıl yapabilirim. Bilgisayardan birine çiçek işareti ya da youtube üzerinde izlediğiniz bir videonun altına çiçek işareti göndermek istemeniz gayet normaldir. Nasıl gönderileceğine ve işaretin nasıl yapılacağına ise birlikte göz atacağız.

Klavyede çiçek nerede

Öncelikle böyle bir işlem sağlamak istediğiniz de telefonlarınızdan da yararlanabilirsiniz. Kopyala yapıştır yöntemiyle hiç zorlanmadan çiçek işaretini bilgisayar üzerinden gönderimini sağlayabilmek mümkündür. Onun dışında bu işlem sizi zorlayacağını düşünüyorsanız ilk olarak klavyeden Windows +R tuşlarına birlikte basıyoruz.

Klavyemde çiçek ✿ işaretini bulamıyorum, klavyede çiçek yok, klavyede çiçek nerede, klavyede çiçek bende yok, bilgisayarda çiçek nasıl yapılır, klavyede çiçek gözükmüyor

  • Karşınıza çalıştır alanı gelecektir. Arama kısmına ise charmap yazıp ”Tamam” diyoruz.
  • Karakter işlem alanı karşınıza gelmiş olacaktır. Çiçek simgesinin evrensel kodları farklılık göstermektedir.
  • U+273E , 2740 , 2741 kodlarını kullanarak çeşitli çiçek sembollerini getirebilmeniz mümkündür.
  • Bu kodlar üzerinden işlem sağlayabilmek için ise ”Gelişmiş görünüm” alanını işaretleyip ardından arama bölümüne belirlenen kod bilgilerini girdiğiniz de çiçek sembolü karşınıza gelecektir.

Klavyemde çiçek ✿ işaretini bulamıyorum sorununa ilişkin işlemlerden sizlere bahsettik yapamadıysanız yoruma durumu belirtmeniz de fayda bulunuyor.

Bu yazı haricinde isterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Windows 10 yazı tipi bozuldu değiştiremiyorum yazımızı da inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here