Paylaş

Klavyemde çap Ø işaretini bulamıyorum. Ø çap işaretini bilgisayar klavyesinde göremiyorsanız çözüm için izlemeniz gereken yollardan bahsedeceğiz.

Okul hayatımızda matematik derslerinde sıkça karşılaşmış olduğumuz çap işareti günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayarımızda yapacağımız bir ödev ya da iş gereği çap Ø işaretine ihtiyaç duyduğunuz da klavye üzerinde bu işareti görememeniz gayet normaldir. Klavye üzerinde en sık kullanılan tuşların kısayolları mevcut olduğundan dolayı bu işaretlere ulaşabilmeniz için farklı yöntemler denemelisiniz. Bu denemeleri kendi başınıza yaptığınız da bulabilmek imkansız gibi bir şeydir. Biz de sizler yorulmayın diye çap işaretini bilgisayardaki ödev ya da işiniz de nasıl kullanabilirsiniz bunun araştırmalarını gerçekleştirdik. Aslında bu işareti bulmak o kadarda zor değildir. Fakat bilmeyenler için oldukça meşakkatli bir işlemdir. Eğer sizlerde hazırsanız çap Ø işaretinin nerede bulacağınıza birlikte kontrol edeceğiz.

Klavyemde çap Ø işaretini bulamıyorum

Klavyemde çap işaretini göremiyorum, bilgisayar da çap işaretini nasıl yapabilirim, çap işaretini yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim, çap işareti nerede, klavyemde çap işareti yok, klavyemde çap işareti görünmüyor. Bilgisayarınızda çap işaretine ulaşabilmek için Alt tuşuna basılı tutup 157 basmanız halinde Ø işaretinin geldiğini görebilirsiniz. Sağlanan bu işlemlerde şayet çap işaretine hala daha ulaşamadıysanız diğer yöntemi deneyeceğiz.

Klavyemde çap işareti yok

Alt +157 Yaptığınız da çap işaretini karşınıza gelmediyse eğer yine klavye üzerinde bulunan windows tuşuna tıklıyoruz. Windows +R tuşuna tıkladıktan sonra karşımıza çalıştır ekranı gelecektir. Çalıştır arama bölümüne charmap yazdıktan sonra tamam diyelim.

Klavyemde çap Ø işaretini bulamıyorum, klavyemde çap işareti yok, çap işareti nerede, bilgisayarda çap işareti nerede, klavyede çap işareti görünmüyor, klavyede çap işareti bende yok

İşlemleri sağladıktan sonra önünüze tablo gelecektir. Karakter eşlem üzerinden çap işaretini bulup buradan kopyalayıp kullanımları sağlayabilirsiniz. Ama buna gerek olmadan Alt tuşuna basılı tutup 157 bastığınızda zaten Ø işareti kendiliğinden çıkması gerekiyor.

Bazı kullanıcılarımız alt tuşu yerine Alt Gr tuşuna basılı tutup bu şekilde rakamları girmesinden ötürü gelmemektedir. Temelde yatan nedenlerden birisi de budur. Bunu nasıl anlayabilirim diye soracak olursanız da boşluk bırakma tuşunun sol tarafındaki alt tuşuna basıp 157 tuşlamanız gerekiyor.

Klavyemde çap Ø işaretini bulamıyorum diyenler için hazırlamış olduğumuz yazımız umarım işinizi fazlasıyla görmüştür.

 

Klavyemde çap Ø işaretini bulamıyorum, klavyemde çap işareti yok, çap işareti nerede, bilgisayarda çap işareti nerede, klavyede çap işareti görünmüyor, klavyede çap işareti bende yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here