Paylaş

Klavyede virgül işareti nerede göremiyorum. Virgül işaretinin klavye alanında nerede olduğuna dair tüm detayları haberimizde bulunabilirsiniz.

Bilgisayar kullanımına yeni yeni başlayan kullanıcıların bir çoğu hangi işaretin nerede olduğunu hemen aşina olamamaktadır. Ya da normal koşullarda bilgilere sahip olunmasına rağmen klavyede bazı tuşların çalışmama durumuyla karşılaşılabilir. Teknoloji ürünlerinde çeşitli problemler yaşanabilmektedir. Ama gelişen teknolojiyle birlikte bunların önüne geçebilmek oldukça basittir. Tek yapılması gereken ise kısa bir araştırma içerisine girmektedir. Gerçekleştirilen araştırma sonucunda ilgili bilgilerinize ulaşım sağlayabilmenize bizim de katkımız olsun diye bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Normal koşullarda klavyede virgül işareti enter tuşunun solunda ve ‘’İ’’ harfinin yanında yer almakta olan tuşla birlikte çıkmaktadır. Ancak uzun süredir kullandığınız bir klavye ise bazı tuşlar işlevselliğini kaybedebilmektedir. Bu da ister istemez sizin sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir. Virgül tuşuna basmanıza rağmen çalışmamasında sorunun farklı yönden nasıl giderebileceğinizi haberimizde belirteceğiz.

Klavyede virgül işareti nerede göremiyorum

Klavyede virgül çalışmıyor, bilgisayarda virgül işareti çıkmıyor, klavyede virgül nerede, klavyede virgülü bulamıyorum, klavyemde virgüle basıyorum ancak karşıma çıkmıyor, klavyede virgül işareti bozuldu, bilgisayarımda virgül işaretini çıkartamıyorum. Hiç olmadık anda hiç beklemediğiniz bir tuş canınızı sıkmaya yetebilir. Ama böyle anlarda panik yaşamazsanız sorunu anında giderebilirsiniz.

Klavyede virgül işareti çalışmıyor

Her gün kullandığınız bir işareti yaptığınız da artık çıkmamaya başladıysa bu durumda farklı yollara başvurabilirsiniz. Bir harf için klavye değiştirmeye gerek kalmadan o işareti tekrar çıkartabilirsiniz. Virgül işaretini farklı olarak Alt tuşuna basarak 044  birlikte bastığınız da çıkartabilirsiniz.

Klavyede virgül işareti nerede göremiyorum, klavyede virgül çalışmıyor, klavyede virgül çıkmıyor, bilgisayarda virgül gelmiyor, klavyede virgül nerede, klavyede virgülü bulamıyorum

  • Alt+044 tuşlarına birlikte bastığınız da karşınıza virgül işaretinin geldiğini görebilirsiniz.
  • Bu şekilde de işareti çıkartamıyorsanız daha farklı bir yöntem olarak bilgisayar klavyenizde windows işaretine basıyoruz.
  • Windows+ R harfine bastığınızda çalıştır alanına erişim gerçekleştireceksiniz.
  • Charmap yazarak tamam dediğiniz de karakter eşlem alanına erişim sağlayacaksınız.
  • Buradan virgül işaretini bularak kopyala yapıştı yöntemiyle işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Belirtilen işlemler sonrasında aklınıza takılan bir yer olursa bize bunu yorum alanından belirtebilirsiniz. Yukarıdaki yöntemlerle birlikte klavyede virgül işareti nerede göremiyorum sorununu ortadan kaldıracaksınız.

Tavsiye olarak sizin için hazırladığımız Windows 10 yazım denetimi açılmıyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here