Paylaş

Klavyede ters soru işareti ¿ yapamıyorum. Bilgisayarınızda ters soru işaretini bulamıyor ya da göremiyorsanız nasıl yapıldığını anlatacağız.

Bilgisayarda klavye üzerinde aradığımız tüm işaretleri görebilmek mümkün değildir. Klavye alanında bulamadığınız sembollerin hangi alanda yer aldığına dair bilgileri sizlerle paylaşmaya devam etmekteyiz. Normal şartlarda ülkemizde ters soru işaretinin yer almadığını görebiliriz. Fakat sosyal medya uygulamaları ve telefonlarda yer alan işaretler kullanılmayan işaretleri dahi kullanılabilir hale getirmiştir. Facebook uygulaması ilk çıktığı dönemlerde g harfi yerine q harfi ve soru işareti yerine ters soru işareti kullanılmaktaydı. Hala daha bu işaretler fazlasıyla kullanılmaktadır. Ters soru işaretinin kullanıldığı dil ise İspanyolca olduğunu belirtebiliriz. Bilgisayardaki programların dilini İspanyolca olarak değiştirmeniz halinde soru işaretinin geldiğini görebilirsiniz. Ama bir işaret için klavye dilini tamamen değiştirmek akla mantıklı gelmediği için klavye üzerinde bu işareti çıkarabilmeniz için nelerin gerekli olduğunu yazımızda bulabilirsiniz.

Klavyede ters soru işareti ¿ yapamıyorum

Klavyemde ters soru işareti nerede, klavyede ters soru işaretini bulamıyorum, bilgisayarda ters soru işareti çıkmıyor, bilgisayarımda ters soru işaretini çıkartabilmek için klavyede ne yapmam lazım, klavyede ters soru işaretini yapamıyorum. Klavye üzerinde bulunmayan işaretlerin tamamının bir kısayol bağlantısı ya da bilgisayarınızda karakter eşlem tablosu üzerinden erişebildiğinizi daha öncesinde hazırlanan yazılarımızla sizlerle paylaşmıştık. Ters soru işaretinin çıkması içinde bu kısayol seçeneklerinden yararlanabileceğiz.

Klavyede ters soru işaretini bulamıyorum

Klavye üzerinde bulunan Alt tuşuna basılı tutarak 0191 tuşlarına basmanız halinde ¿ ters soru işaretinin karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Haricinde çalışma yaptığınız Word dosyası üzerinde de ALT GR+ SHİFT+? İşaretine aynı anda basmanız halinde de ¿ soru işaretinin ekrana geldiğini görebileceksiniz.

Klavyede ters soru işareti ¿ yapamıyorum, klavyede ters soru işareti, ters soru işareti nasıl yapılır, klavyede ters soru işareti yok, klavyede ters soru işareti nerede, bilgisayarda ters soru işareti çıkmıyor

Ters soru işaretinin karşınıza gelebilmesi için iki farklı yöntemden sizlere bahsetmiş bulunuyoruz. İlki Alt +0191 diğeri ise Alt Gr+Shift+? İşaretidir. Tüm bu ayarlar size oldukça zor geliyorsa bu durumda telefonunuzda kopyala yapıştır yöntemi ile bu işlemleri sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Bilgisayara format atmak zarar veriyor mu

Telefonunuzda klavye alanına girdikten sonra ? işaretine uzunca bastığınızda soru işaretlerinin farklı farklı şekilleri karşınıza çıkacaktır. Ters soru işaretini bulup kopyalama yaparak bilgisayarınıza dahil edebilirsiniz. Bilgisayarda ters soru işaretinin nasıl yapıldığına dair bilgiyi aktardık. Aldığınız bir hata varsa bunu bize yorumdan paylaşmanız yeterliliğini koruyacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here