Paylaş

Klavyede soru işareti yapamıyorum çıkmıyor. Soru işaretini bulamıyorsanız veya da gözükmüyorsa çözüme dair kontrolleri inceleyeceğiz.

Günümüz çağında teknolojiden uzak durmak mümkün değildir. Bir gerçek var ki yeni nesil artık bilgisayarın her şeyini bilmektedir. Ancak bilgisayarı daha öncesinde hiç kullanmayan ve çocuğundan dolayı evine alan kitle sayısını da azımsamamak gerek. Eve alınan bilgisayarlarda ister istemez bilmeseniz bile bir arıza olduğunda işlem sağlamak istersiniz. Ya da çocuğunuzun ödevine yardımcı olabilmek adına gerekli yardımı esirgememekteyiz. Klavye kullanımı sanıldığı kadar zor olmasa da yine de sorun yaşanabilmesi muhtemeldir. Bir fikir almak için araştırma sağlandığında ya da ödev yapılımı sırasında soru işareti ? muhakkak kullanılmaktadır. ? İşaretinin çıkartılabilmesi ise sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Ama nasıl yapıldığını biliyor olmanıza rağmen bilgisayar ekranına gelmiyorsa bunun çözümüne ilişkin bilgi paylaşımını gerçekleştireceğiz. İlk olarak klavye üzerinde bulunan Shift tuşuna basılı tutup daha sonrasında ise klavye harflerinin üzerinde bulunan yıldız soru işareti ? butonuna basıyoruz. Beraberinde istenilen soru işaretine ulaşabilirsiniz. Soru işareti belirtilen işlemler sonrasında çıkmıyorsa diğer çözüm yöntemlerine bakabiliriz.

Klavyede soru işareti yapamıyorum çıkmıyor

Klavyede soru işareti çıkmıyor, klavyede soru işareti nasıl yapılır, klavyede soru işareti gözükmüyor, bilgisayarda soru işareti yapamıyorum, bilgisayarda soru işareti gelmiyor, klavyede soru işareti bende yok, klavyemde soru işareti bende çıkmıyor. Bazı işaretlerin çıkartılabilmesi için belirli tuş kombinasyonları gerekmektedir. Bu tuş kombinasyonların başında da Shift tuşu geldiğini belirtebiliriz. Shift tuşuyla beraber soru işareti tuşuna basmanız halinde sorun giderilmiyorsa diğer aşamalara geçelim.

Bilgisayarda soru işareti yapamıyorum

Artık hepimizin elinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. İphone ya da android işletim sistemli telefonlarınızdan kopyala yapıştır yöntemi ile soru işaretini bilgisayara getirtebilirsiniz. Ancak bu kopyala yapıştır yöntemi size zor gelirse yine bilgisayar üzerinden diğer yöntemi deneyebilirsiniz.

Klavyede soru işareti yapamıyorum çıkmıyor, klavyede soru işareti bende yok, bilgisayarda soru işareti yapamıyorum, klavyede soru işareti yok, klavyede soru işareti çıkmıyor, klavyede soru işareti nasıl yapılır

  • Klavye üzerinde bulunan ‘’Windows’’ tuşuna basılı tutarak ‘’R’’ harfine basılı tutuyoruz.
  • Ayarlar neticesinde karşınıza ‘’Çalıştır’’ alanı gelecektir. Çalıştır arama bölümüne charmap yazıp tamam diyoruz.
  • Sonrasında karakter eşlem alanına geliyoruz. Buradan Arial kısmını seçtikten sonra gelen seçeneklerin içerisinde soru işaretini bulabilirsiniz.
  • Soru işaretini buradan alarak kullanmak istediğiniz alanda kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Olurda Klavyede soru işareti yapamıyorum çıkmıyor ayarları sırasında bir problem ile karşı karşıya kalırsanız durumu bizlere yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Yazımızla birlikte artık sizlerde bilgisayarınızda soru işaretini rahatlıkla çıkartabileceksiniz. Onun dışında sizin için hazırlamış olduğumuz iphone mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi açma yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Klavyede soru işareti yapamıyorum çıkmıyor, klavyede soru işareti bende yok, bilgisayarda soru işareti yapamıyorum, klavyede soru işareti yok, klavyede soru işareti çıkmıyor, klavyede soru işareti nasıl yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here