Paylaş

Klavyede noktalı virgül işareti çıkmıyor. Bilgisayarınız da ilgilenmiş olduğunuz bir iş için noktalı virgül ; işaretini bulamıyorsanız çözümü haberimizde.

Bilgisayar üzerinde bir çok harf ve rakamın yeri bellidir. Ama tüm işaretlerin tek bir tuşa sığdırılması gibi bir durum söz konusu değildir. Belli tuş kombinasyonları sayesinde çeşitli işaretleri çıkarabiliyorsunuz. Ödev hazırlarken ya da iş yaparken veya da bir konu anlatımı içerisindeyken bu işaretinin kullanımını sıklıkla gerçekleştiriyoruz. Tabi işareti belli bir aşamadan sonra sürekli yapıyorsanız artık tuş kombinasyonuna alışıyorsunuz. Noktalı virgül işaretinin aslında gösteren tuş klavye üzerinde bulunmaktadır. Ama o işarete bastığınız da karşınıza virgül işareti çıkmaktadır. Bunun içinde her iki tuş kombinasyonunu birden kullanarak işlemleri çözüme kavuşturacağız. Normal şartlarda siz Shift tuşuyla birlikte virgülün bulunduğu tuşa basmanız halinde karşınıza ; işaretinin geldiğini görebilirsiniz. Ancak siz Shift ve virgül işaretine birlikte bastığınız da karşınıza noktalı virgül ; işareti gelmiyorsa farklı yöntemlerle bu işaretin çıkarılmasını deneyeceğiz.

Klavyede noktalı virgül işareti çıkmıyor

Klavyede noktalı virgül işareti nerede, klavyede noktalı virgül işareti çıkmıyor, bilgisayarda noktalı virgül işareti yok, klavyemde noktalı virgül işareti bende yok, klavyede noktalı virgül işareti nasıl çıkar, klavyede noktalı virgül işaretini bulamıyorum. Shift tuşuna basılı tuttuktan sonra klavye üzerinde bulunan virgül işaretine tıkladığınız da ; işaretinin çıkması gereklidir. Ama siz de bu işaret gelmiyorsa o halde çözüme dair diğer yöntemlerin kontrollerini beraber gerçekleştireceğiz.

Klavyede noktalı virgül nerede

Belirttiğimiz tuş kombinasyonu sonrasında istediğimiz noktalı virgül ; işaretine erişim sağlanmıyorsa bu durumda Alt tuşuna basılı tuttuktan sonra 059 tuşlarına basmanız yeterlidir.

Klavyede noktalı virgül işareti çıkmıyor, klavyede noktalı virgül işareti bende yok, klavyede noktalı virgül gözükmüyor, klavyede noktalı virgül çıkmıyor, klavyede noktalı virgülü bulamıyorum, klavyede noktalı virgül işareti yapma

  • Alt+059 tuşlarını gerçekleştirdikten sonra karşınıza noktalı virgül işareti gelmesi gerekiyor.
  • Bu yöntem ile de hala daha karşınıza belirtilen işaret gelmiyorsa bu durumda Windows tuşuna basılı tutarak R harfine basıp çalıştır komutunun içerisine giriş yapıyoruz.
  • Çalıştır alanına charmap yazıp tamam diyerek Karakter eşlem alanına gelip noktalı virgül işaretini koyarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılan tüm bu işlemler sonucunda hatasız bir şekilde noktalı virgül işaretinin çıkması gerekiyor. Olurda hala daha Klavyede noktalı virgül işareti çıkmıyor derseniz muhakkak bir hata almalısınız. Aldığınız hatayla birlikte sormak istediğiniz işlemleri yorumdan bizlere belirtebilirsiniz.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Windows 10 koyu modu kapatmıyorum yazımıza bakabilirsiniz.

Klavyede noktalı virgül işareti çıkmıyor, klavyede noktalı virgül işareti bende yok, klavyede noktalı virgül gözükmüyor, klavyede noktalı virgül çıkmıyor, klavyede noktalı virgülü bulamıyorum, klavyede noktalı virgül işareti yapma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here