Paylaş

Klavyede iki nokta üst üste yapamıyorum. Bilgisayar klavyesinde iki nokta üst üste nasıl çıkartılır konusunu yazımızda anlatacağız.

Örnekleme verdiğiniz de ‘’:’’ işaretini muhakkak kullanmaktayız. Ödev hazırlarken ya da iş yerinde hazırladığımız bir dosya da : işaretini sürekli görebilirsiniz. Klavye üzerinde de bu işareti görebilmek mümkündür. Nokta işaretinin orada bulunan bu işaretinin çıkarılabilmesi için sadece bu düğmeye basmak yeterliliği korumamaktadır. Yani klavyede bazı tuşların çıkarılabilmesi için tuş kombinasyonuna ihtiyacınız bulunmaktadır. Klavye de iki nokta üst üste işaretini bir çok kullanıcı bilmemektedir. O yüzden gerekli işlemlerin rahat bir şekilde işleme alınabilmesi için ilgili ayarları birlikte inceleceğiz. İlk olarak klavye üzerinde bulunan Shift tuşuyla birlikte nokta işaretine basmanız halinde iki nokta üst üste işareti karşınıza gelmesi gerekiyor. Bu işlem başarıya ulaşmazsa farklı yöntemleri de sizlere sunarak sorunun tam anlamıyla ortadan kalkmasını sağlayacağız.

Klavyede iki nokta üst üste yapamıyorum

Klavyede iki nokta üst üste nerede, klavyede iki noktayı bulamıyorum, klavye de iki nokta üst üste çıkmıyor, bilgisayarda iki nokta çıkmıyor, bilgisayar klavyemde iki nokta üst üste nerede, klavyede iki nokta nasıl çıkartılır. Normal koşullarda klavye alanında iki nokta üst üste işaretinin çıkarılabilmesi için Shift tuşuyla birlikte nokta işareti alanına tıklamanız yeterlidir. Ama yapılan bu ayarlar ışığında bilgisayarda iki nokta üst üste işareti çıkmıyorsa diğer yöntemlere geçiş sağlayacağız.

Klavyede iki nokta üst üste nerede

Klavye de iki nokta üst üste çıkartılabilmesi için bir diğer yöntem ise Alt tuşuna basılı tutarak 58 rakamını tuşlamak olacaktır. Alt+58 yaptığınız da iki nokta üst üste işareti karşınıza otomatik olarak gelmektedir. Eğer bu işlemin yapılması sizin için zor oluyorsa bu durumda diğer yöntemi sağlayalım.

Klavyede iki nokta üst üste yapamıyorum, klavyede iki nokta üst üste nerede, klavyede iki nokta üst üste çıkmıyor, klavyede iki nokta üst üste yapma, bilgisayarda iki nokta üst üste gelmiyor, klavyede iki nokta üst üste yapılmıyor

Bilgisayar klavyesinde bulunan Windows tuşuyla birlikte R tuşuna basıp çalıştır alanına geliyoruz. Çalıştır bölümüne ‘’Charmap’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basalım. Karşınıza karakter eşlem alanı gelecektir. Bu alan üzerinden iki nokta üst üste işaretine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yapılan ayarlar ışığında klavyede iki nokta üst üste yapamıyorum probleminiz artık son bulacaktır. Takıldığınız yer olursa yine bize bunu yorum bölümünden iletebilirsiniz. Haricinde sizin için hazırladığımız Bilgisayardaki dosyalarda kalkan işaretini kaldırma yazımıza bakabilirsiniz.

Klavyede iki nokta üst üste yapamıyorum, klavyede iki nokta üst üste nerede, klavyede iki nokta üst üste çıkmıyor, klavyede iki nokta üst üste yapma, bilgisayarda iki nokta üst üste gelmiyor, klavyede iki nokta üst üste yapılmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here