Paylaş

Klavyede hilal işaretini göremiyorum nerede. Bilgisayar klavyemiz de bir çok işareti göremeyebilirsiniz. Hilal işareti için ne yapılması gerektiğini anlatacağız.

Klavye alanında bir çok sembolü göremiyoruz. Bazı işaretler tuş kombinasyonu ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Bazı işaretlerin ise böyle bir kombinasyonu dahi bulunmamaktadır. Bu işaretleri ise bilgisayarda ki karakter eşlem alanına girerek bulabiliyorsunuz. Hilal işareti ise hem dini bir motif hem de matematik derslerinde gördüğünüz iki dairenin iç içe girmiş alanlarında kullanımı sağlanmaktadır. Klavye alanında çok nadir de olsa bu sembolü aramaktayız. Vereceğiniz bir kullanıcı ismine ya da o an işlem sağladığını sırada excel veya Word alanına eklemeniz de lazım olabilmektedir. Lazım olduğu sırada klavye üzerine baktığınız da görmediğiniz andan itibaren anlık sıkıntı yaşanabilir. Böyle bir durumda moral bozmanıza gerek kalmadan işleme alacağınız ayarları inceleyeceğiz. Bu sayede sizlerde bilgisayarınıza hilal işaretini ☾ rahat bir şekilde getirmiş olacaksınız.

Klavyede hilal işaretini göremiyorum nerede

Klavyede hilal işareti nerede, klavyede hilal işaretini yapamıyorum, bilgisayarda hilal işaretini bulamadım, klavyede hilal işaretinin çıkartmak için ne yapmam gerekiyor, bilgisayarımda hilal işareti yok. Klavyede tüm sembolleri bulabilmek mümkün değildir. Bu işaretler kendi içerisinde ayrılmaktadır. Dolayısıyla ☾ işaretinin de bulunduğu bir alan olduğu için bu alana nasıl ulaşacağınızı inceleyeceğiz.

Bilgisayarda hilal işareti bende yok

Bilgisayarınızın klavyesinde hilal işaretini ☾ göremediğiniz de Windows tuşuyla birlikte R tuşuna basılı tutarak çalıştır alanına geliyoruz. Çalıştır bölümüne de charmap yazarak tamam dedikten sonra ‘’Karakter eşlem’’ alanına erişim gerçekleştireceğiz.

Klavyede hilal işaretini göremiyorum nerede, klavyede hilal işareti yok, klavyede hilal işareti bende yok, bilgisayar hilal işareti çıkmıyor, klavyede hilal işaretini bulamıyorum, klavyede hilal işaretini çıkarma

Karakter eşlem alanına ulaştıktan sonra da bu kısımdan MS Gothic seçildikten sonra U+263E evrensel kodu ile birlikte hilal işaretinin ☾ çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Onun haricinde hilal işaretini ☾ akıllı telefonlarınızdan da kopyala yapıştır yöntemi ile bilgisayarınız içerisinde kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Klavyede hilal işaretini göremiyorum nerede işlemleri sırasında aklınıza takılan ya da ayarlar sırasında oluşan temel sıkıntılarınızı bizlere yorum alanından paylaşabilirsiniz. Sizin için hazırlamış olduğumuz Windows 10 etkinliklerim gözükmüyor çıkmıyor konusu da inceleyebilirsiniz. Klavyede bulunmayan tuşların genel anlamda kısayolları bulunmaktadır. Bazı sembollerin bulunmadığı anlarda da bu sistem üzerinden ilerlemeniz yeterlidir.

Klavyede hilal işaretini göremiyorum nerede, klavyede hilal işareti yok, klavyede hilal işareti bende yok, bilgisayar hilal işareti çıkmıyor, klavyede hilal işaretini bulamıyorum, klavyede hilal işaretini çıkarma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here