Paylaş

Klavyede derece ° işaretini yapamıyorum. Derece işareti çıkmıyor yada göremiyorsanız çözüme ilişkin detayları haberimizde bulunmaktadır.

Akıllı telefonlara eklenen emojiler oldukça sık kullanılmaktadır. Tabi uygulamalar kendi bilgisayarınız üzerinden de giriş işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Derece işareti ise bulunan sıcaklığa bağlı gösterim için kullanılmaktadır. İşareti telefonlarda rahat bir şekilde kullanım sağlayabilmekteyiz. Ancak bilgisayar klavyesinde öyle her işareti anında bulabilmek gibi bir durum söz konusu değildir. Farklı tuş kombinasyonlarıyla birlikte çıkarılan işaretlerin olduğunu söylemek mümkündür. Bu tuş kombinasyonlarının neler olduğunu hazırlanan yazı içeriğimizle birlikte sizlere paylaşarak sorunu tam anlamıyla ortadan kaldıracağız. Klavyeniz de derece işaretini yapabilmek için Alt tuşuyla birlikte 248 tuşlamanız yeterlidir. ° işaretinin geldiğini görebilirsiniz. Alt+248 tuş kombinasyonuyla birlikte derece işareti gelecektir. Ama farklı olarak nasıl bulabilirsiniz bununda araştırmasını yaparak sizlere anlatımını gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Klavyede derece ° işaretini yapamıyorum

Klavyede derece işareti nerede, klavyede derece işaretini göremiyorum, klavyede derece işaretini bulamıyorum, kullandığım bilgisayar klavyemde derece işareti çıkmıyor, bilgisayarda derece işareti gelmemektedir. Çok sık olmasa da yine de lazım olan derece işaretinin çıkarılabilmesi için var olan tuş kombinasyonunu yukarıda sizlerle paylaştık. Bu kombinasyon işinizi görmez ise diğer yöntemi de kapsamlı şekilde sizlere sunacağız.

Klavyede dereceyi göremiyorum

Klavyenizde derece işaretini Alt+248 tuşlarına basarak çıkartabilirken bu işlemi sağlamanıza rağmen hala daha sorun devam ediyorsa bir diğer yöntemden bahsedeceğiz.

Klavyede derece ° işaretini yapamıyorum, klavyede derece işareti nerede, klavyede derece işareti yok, klavyede derece işareti gözükmüyor, klayvede derece işareti çıkmıyor, bilgisayarda derece işareti gelmiyor

  • Windows tuşuyla birlikte R harfine basarak çalıştır alanına geliyoruz. Çalıştır bölümüne geldikten sonra karşınıza gelen ekrandaki arama bölümüne ‘’charmap’’ yazarak tamam diyoruz.
  • Tamam dedikten sonra Karakter eşlem alanına gelerek klavye türü olarak ‘’Bell MT’’ alanına giriş gerçekleştirip bu alandan derece işaretini bulabilirsiniz.
  • Artık çıkmama gibi bir durum söz konusu olmayacağı için bilgisayarda derece işaretini nerede kullanacaksanız kopyala yapıştır yöntemiyle işlem sağlayabilirsiniz.
  • Bu aşama da takıldığınız bir yer olursa bize yorumdan belirtebilirsiniz.

Klavyede derece ° işaretini yapamıyorum diyenlere özel hazırlanan yazımızla birlikte gerekli işlem aşamalarından bahsetmiş bulunmaktayız. Konu haricinde sizin için hazırlamış olduğumuz Klavyede iki nokta üst üste yapamıyorum makalemize göz gezdirebilirsiniz. İyi gezintiler.

Klavyede derece ° işaretini yapamıyorum, klavyede derece işareti nerede, klavyede derece işareti yok, klavyede derece işareti gözükmüyor, klayvede derece işareti çıkmıyor, bilgisayarda derece işareti gelmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here