Paylaş

Klavyede alt tire orta tire nerede bulamıyorum. Bilgisayarınızda alt tire _ ya da orta tire – işaretinin nasıl yapıldığına ilişkin detayları haberimizde yayınlayacağız.

Bilgisayarda, sosyal medya hesaplarımız da ve bir çok işlemlerimizde şifre belirlemesi sağlarken alt tire ve orta tire işareti koyabiliyoruz. Ama bu işaretlerin doğrudan klavye üzerinde alanı bulunmamaktadır. Belli tuş kombinasyonları sayesinde ilgili işaretleri çıkarabilmek mümkün hale gelmektedir. Ama bilmeyenler için gerçekten nasıl yapıldığı biraz araştırma sonrasında ortaya çıkmaktadır. Yani tarif ile olacak bir işlem olmadığı için araştırma üzerine görsel bir şekilde görmesi de ayrı bir tat katacaktır. Ya da adım adım yapması gerekenleri kendisi inceleyerek yaparsa alt tire _ ve orta tire – işaretinin nasıl olduğunu bulabilir. Şimdi bu işaretlerin çıkartılabilmesi için tuş kombinasyonlarının neler olduğuna birlikte bakıp sorunu ortadan kaldıracağız. Bilgisayarınıza ya da mail şifrenize alt tire _ ya da orta tire – koymuş olabilirsiniz.

Klavyede alt tire orta tire nerede bulamıyorum

Klavyede orta tire yapamıyorum, klavyede alt tire yapamıyorum, klavyede orta tireyi göremiyorum, klavyede alt tire işareti nasıl yapılır, klavyemde orta tire işareti nasıl yapılır, bilgisayarda orta tire ve alt tire işareti için ne yapmalıyım. Koymuş olduğunu bir parola içerisinde bulunan orta tire ya da alt tire varsa hesaba girmek için bu işaretlerin klavye alanında yapılmasını bilmeniz gereklidir. Bilmiyorsanız da sorun yok yazımız sizlere yardımcı olacaktır.

Klavye alt tire yapamıyorum

Şifre oluşturduğumuz da mutlaka ama mutlaka alt tire ya da orta tire işaretini kullanmaktayız. Bu bazen bilmeyen kullanıcılar için zorlu bir hal alabilmektedir. Yaşanan zorluğunun kolaya çevrilebilmesi için izlenmesi muhtemel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Klavyede alt tire orta tire nerede bulamıyorum, alt tire yapamıyorum, orta tire nerede, klavyede alt tire yapamıyorum, klavyede orta tire yapamıyorum, bilgisayarda alt tire nasıl yapılır

Öncelikle tüm işaretlerin klavye üzerinde bulabilmek mümkün değildir. Bazı harf ve işaretleri tuş kombinasyonları sayesinde ortaya çıkarmaktayız. Orta tire ve alt tire işaretleri için hangi kombinasyonu ilerleteceğimizi inceleyeceğiz.

İlk olarak alt tire işaretinin yapılabilmesi için klavye üzerinde bulunan shift tuşuna basılı tutup silme tuşunun yanındaki tuşa basmanız halinde alt tire işaretinin geldiğini görebilirsiniz.  Orta tire işareti ise silme tuşunun hemen solunda bulunan işarete basmanız yeterlidir. Bu şekilde alt tire ve orta tire işaretlerini çıkartabilmek mümkündür.

Haricinde isterseniz sizin için hazırladığımız instagram yorum yapamıyorum atamıyorum incelemesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here