Paylaş

Klavyede alt gr tuşu ne işe yarıyor. Klavyemiz de bir çok tuş görebilmeniz mümkündür. Bunlar dan Alt Gr tuşunun ne işe yaradığına ise birlikte bakacağız.

Bilgisayar klavyesinde Alfabemizde bulunan yazıları ya da sayısal rakamları görebilmek mümkündür. Onun dışında Shift, space tuşu ve buna bağlı olacak şekilde Alt, Alt Gr ya da Ctrl tuşlarını görebilirsiniz. Bilgisayara aşina olan tüm kullanıcılar bahsedilen bu tuşların hangi görevleri üstlendiğini bilmektedir. Fakat bazı kullanıcılar ise bazı tuşların ne için klavyeye konulduğuna ilişkin bilgileri hala daha anlamış değildir. Haliyle bunun araştırması içerisine girerek tuşların ne işe yaradığını, hangi ayarlarda kullanılması gerektiğini bilmek istemektedir. Biz de Alt Gr tuşu ile ilgili merak edilenlerin tamamını yazı içerisinde paylaşımını sağlamış bulunuyoruz. Klavyede bir çok sembolü bulamayabiliyoruz. Dolayısıyla bunu iki tuş kombinasyonu ile yapabilmekteyiz. Örneğin Euro işaretini klavye üzerindeki tuşlara baktığınız da göremiyorsunuz dolayısıyla böyle bir durumda Alt gr tuşu devreye girmektedir. Alt gr tuşuna basılı tutarak E işaretine basmanız halinde € işaretinin geldiğini görebilirsiniz. Onun haricinde başka hangi işe yaradığına birlikte bakıyor olacağız.

Klavyede alt gr tuşu ne işe yarıyor

Alt Gr tuşu nedir, Alt gr ne işe yarar, alt gr hangi alanda kullanılır, alt gr özelliği, alt gr varlığı, alt gr görevi, alt gr tuşu, Bilgisayarımızın üzerinde bulunan Alt gr tuşu hakkında merak edilenleri yazdığımız bu yazımız içinde yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı sembollerin ya da yazıların gelmesine öncülük etmektedir.  Başka nelere öncülük ettiğine ise beraber bakacağız.

Alt Gr Görevi

Bilgisayarınızın ekranı ters dönmesi sonrasında Alt gr tuşu devreye girmektedir. Ekranın ters dönmesi sonrasında Alt gr tuşuna basılı tutarak ok işaretine basmanız halinde bilgisayarınızı düzeltebilmek mümkündür. Onun dışında Türk lirası işaretini de bu şekilde çıkartabiliyorsunuz.

Klavyede alt gr tuşu ne işe yarıyor, alt gr nedir, alt gr ne işe yarar, alt gr görevi, klavyede alt gr görevi, alt gr

Alt gr tuşuyla beraber T tuşuna basmanız halinde  ₺ işaretine erişebiliyorsunuz. @ işaretini bir çok kullanıcı Hotmaillerini açtıklarında kullanmaktadır. Kimi kullanıcılar Ctrl ve Alt tuşlarına basıp daha sonrasında Q harfiyle @ işaretini çıkarmaktadır. Çoğu kez bu işlem devreye girmeye biliyor bu ve benzeri tarz durumlarda da Alt gr tuşunu bastıktan sonra Q tuşuna basmanız halinde @ işaretini getirebilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz bu yazımız umarım sizleri bilgilendirmiştir. İsterseniz hazırladığımız Tik tok videoyu birleştiremiyorum olmuyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here