Paylaş

Klavye tuşları yanlış yazıyor düzeltemiyorum. Bilgisayar klavyenizde tuşların yanlış yazdığına şahit olduysanız çözüme yönelik aşamalar haberimizde.

İşlerinin büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir çok kullanıcı bu hata ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hata sonrasında neler yapılması gerektiği bilinmediği için ister istemez anlık stres yaşanmaktadır. Oluşan bu sıkıntının giderilebilmesi için ilgili araştırmalarımızı kapsamlı olacak şekilde sağlamış bulunmaktayız. Harflerin yanlış çıkması klavye üzerindeki yazı dilinin değiştirildiği anlamına gelmektedir. Böyle durumlarda panik yapmadan araştırma içerisine girmeniz halinde sorunu giderebilmek oldukça kolay bir hal alacaktır. Aşılması gereken sorun için olması gereken yöntemlerin incelemelerini tamamladık. Normal koşullarda bilgisayar klavyesi üzerinde bulunan Shift tuşu ile Alt tuşuna birlikte basmanız halinde İngilizce olan klavye TR olarak değişime gitmektedir. Tabi farklı yöntemler ya da farklı hatalarında meydana geldiğini belirtebiliriz. O sorunların nasıl giderileceğini de yine yazı içerisinde sizleri bilgilendireceğiz.

Klavye tuşları yanlış yazıyor düzeltemiyorum

Klavye tuşlarım yanlış yazıyor, klavye harfleri rakam çıkartıyor, klavye harfleri yanlış çıkıyor, klavye bozuldu düzeltemiyorum, bilgisayarımda harfler yanlış çıkmaya başladı, bilgisayar klavyem tuşları okumuyor. Bilgisayar klavyesindeki tuşlara basınca farklı alanda bilgiler karşınıza geliyorsa Shift tuşu ile birlikte alt tuşuna basılı tutmanızın yeterli olduğunu belirtmiştik.

Klavye harfleri yanlış çıkartıyor

Shift tuşu ile birlikte alt tuşuna basılı tuttuğunuz da ekranın sağında İngilizce olan klavye türü anında TR olarak düzeltme olacaktır. Bu durumda da artık geriye bir tek sizin işlemlere kaldığınız yerden devam etmek kalıyor.

Klavye tuşları yanlış yazıyor düzeltemiyorum, klavye harfleri yanlış çıkıyor, klavye tuşları yanlış basıyor, klavye yanlış yazıyor, klavye bozuldu düzeltemiyorum, klavye harf yazıyorum rakam çıkıyor

Ama klavye alanında bir de farklı bir sorun daha yaşanmaktadır. Harflere bastığınız da rakamların karşınıza gelmesidir. Harfe basınca rakamlar çıkıyorsa sorun Shift tuşu ile birlikte Alt tuşuna basınca giderilmeyecektir.

Yaşanan bu aksaklık için de farklı tuş kombinasyonu devreye girmektedir. Bunun içinde klavye üzerinde bulunan FN tuşu ile birlikte NUM tuşuna birlikte bastıktan sonra hatanın giderildiğini sizler de göreceksiniz. Böylelikle klavyesi bozulan arkadaşlarınıza sizlerde aldıkları hata sonrasında öncülük edebilirsiniz.

Klavye tuşları yanlış yazıyor düzeltemiyorum sorunu için yukarıdaki işlemleri sağlamanız halinde sorun ortadan kalkacaktır. İsterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz instagram yorum yapamıyorum atamıyorum yazımıza bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here