Paylaş

Klavye tuşları kilitlenmiyor çalışmasın. Klavye tuşlarının devre dışı bırakılabilmesi için nelerin gerekli olduğunu birlikte incelemesini sağlayacağız.

Bilgisayar klavyesi üzerinde bir çok tuş kombinasyonu ile istenilen sembolleri çıkartabilmek mümkündür. Tabi bunun haricinde tuşları etkisiz hale getirebilmekte mümkündür. Tuşların kilitlemesini kolay kolay herkes istemez. Ancak farklı kişiler tarafından kullanılmasını istemeyen ya da evde çocuk bulunan kişilerin önlem amaçlı yapacağı işlemlerden birisi olduğunu belirtebilirsiniz. Klavyeyi kilitledikten sonra artık vereceğiniz hiçbir tuş kombinasyonu devreye girmeyecek ve klavye çalışmayacaktır. Mevcut klavyenin herhangi bir program kullanmadan nasıl kilitleneceğine ilişkin işlemlerin incelemesini bitirmiş bulunuyoruz. Klavyenin kilitlenebilmesi için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri birlikte gerçekleştirerek sorunun giderilmesini sağlayacağız. Siz de klavyeye üzerinde bulunan tuşlara basıldığında herhangi bir yazının yazılmasını ya da klavyenin çalışmamasını istiyorsanız aşağıda belirtilen ayarlar yeterlidir.

Klavye tuşları kilitlenmiyor çalışmasın

Klavye nasıl kitlenir, klavyemi kilitlemek istiyorum, klavye kilitlensin, klavye çalışmasın, klavye tuşlarını devre dışı bırakma, klavyeyi devre dışı bırakmak istiyorum, klavye nasıl kilitlenir, klavye kilitleme yöntemi, klavyenin kilitlenmesi için ne yapmam gerekiyor.  Çocuğunuzun klavye tuşlarına basmasından ötürü işleme girmemesi için klavyeyi kilitleyebilirsiniz. Hangi yolları takip etmeniz gerektiğini ise yazımızda kapsamlı bir şekilde değineceğiz.

Klavye kilitlenmiyor

Kullanımını sağlamış olduğumuz klavyenizin kilitlenmesi için ilk olarak klavye üzerinde bulunan Shift tuşuna 10-15 Saniye kadar basılı tutuyoruz. Basılı tutmaya devam ettiğiniz de karşınıza bir bilgilendirme gelecektir.

Klavye tuşları kilitlenmiyor çalışmasın, klavye nasıl kitlenir, klavye çalışmasın, klavye nereden kitlenir, klavye kitlenmiyor, klavyeyi kilitleyemiyorum

Filtre tuşları yazısını bilgisayar ekranında görene dek Shift tuşuna basılı tutmaya devam edebilirsiniz. Ardından gelen ekranda ki uyarıya ‘’Evet’’ demeniz halinde tuş kilidi devreye girerek klavyeniz kilitlenmiş olacaktır. Artık klavyenizle oynamayı seven çocuğunuza kızmanıza gerek kalmadan eline verebilirsiniz.

Tabii başka birinin bilgisayar başına oturma ihtimalini göz önünde bulunduran kullanıcılarda klavye kilitleme yöntemini kullanabilir. Bir diğer yöntem ise FN tuşuyla beraber farklı bir fonksiyon tuşuna basılı tutması halinde klavye kilitleme ayarlarını gerçekleştirebilir.

Sağlanan ayarlarla birlikte istemiş olduğunuz klavye tuşları kilitlenmiyor çalışmasın diyenlere özel sorun belirttiğimiz şekilde çözüme kavuşacaktır. İşlem sırasında takıldığınız yer olursa bize yorumda iletebilirsiniz.

İsterseniz sizin için hazırladığımız klavyede virgül işareti nerede göremiyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here