Paylaş

Klavye tuşları basmıyor düzeltemiyorum. Her zaman çalışan klavyeniz çalışmamaya başladıysa çözüme ilişkin kontrolleri birlikte inceleyeceğiz.

Telefon ve bilgisayarlarda klavye bir beyin olarak kullanılmaktadır. Yani bu alanda yaşanacak bir sıkıntı sonrasında işlemlerinizin çoğunu aksatmayla baş başa kalabilirsiniz. Bilgisayar klavyenizde oluşan sıkıntı sonrasında giderilmesine yönelik bir çok yöntem bulunmaktadır. Tuşların kilitlenmesi farklı bir kullanıcı tarafından yapılmış olabilir. Bu da ister istemez sizin sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir. Eğer klavyeniz farklı biri tarafından ya da sizin yanlışlıkla bir tuşa bastıktan sonra kilitleme sonrasında sağlanacak ayarların incelemesini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İlk yapılacak kontrol ise eğer bilgisayarınız masa üstü ise socket kontrolünü yapmak olacaktır. Eğer socket kontrolünü yaptığınız da sorun hala devam ediyorsa bir diğer yöntem driver kontrollerini sağlamak olacaktır. Aygıt yöneticisi alanına girerek klavye seçeneklerine girerek ilgili driver bağlantısını kaldırarak yeniden yükleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yükleme otomatik sağlanabilmesi için cihazdan kaldır seçeneğine tıklamadan bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir. Yapılan bu ayar sorunu gidermez ise büyük olasılıkla klavye kitlenmiştir. Kitlenen klavyenin yeniden aktif hale gelebilmesi için yapılacak kontrolleri de birlikte inceleyeceğiz.

Klavye tuşları basmıyor düzeltemiyorum

Klavye tuşları çalışmıyor, klavye tuşları basmıyor, klavye çalışmıyor, klavye tuşlarına basıyorum ancak çıkmıyor, bilgisayar klavyem bozuldu çalışmıyor, klavye tuşlarının basmama sebebi nedir, bilgisayar klavyem çalışmıyor, bilgisayar klavyem basmıyor. Her gün normal şekilde işlem gören klavyeniz bir sebepten ötürü çalışmamaya başladıysa ve yukarıdaki adımları yaptıysanız sorun farklı alanda yaşanabilir. O yüzden kilitlenen klavyenizin tekrar devreye girmesi için nelerin gerekli olduğuna bakalım.

Klavye neden çalışmıyor

Belirtilen adımlar ışığında aslında sorun çoktan giderilmiş olması gerekiyor. Ama olur da farklı bir kişi klavyenizi kilitlediyse bu durumda kilidin açılması gerekiyor.

Klavye tuşları basmıyor düzeltemiyorum, klavye çalışmıyor, klavye tuşları basmıyor, klavye tuşları çalışmıyor, bilgisayar klavyesi çalışmıyor, klavye kilidini açma

Kilidin açılabilmesi için öncelikle klavye üzerinde bulunan Shift tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Bu süre sonrasında klavye tuşları tekrardan devreye girecektir. Yani daha öncesinde bir kilitleme yaşandıysa Shift tuşu bu işlemi görecek ve açılımı tekrardan sağlayacaktır.

Birlikte gerçekleştirdiğimiz kontroller sonrasında klavye tuşları basmıyor düzeltemiyorum probleminiz ortadan kalkacaktır. Belirtilen ayarlarda aklınıza takılan bir nokta olursa bize yorum alanından belirtebilirsiniz.

İsterseniz sizin için hazırladığımız Klavyede virgül işareti nerede göremiyorum yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here