Kartın izni yok red 853 hatası alıyorum. Alışveriş yaptığınız sırada pos cihazından böyle bir hata alırsanız çözüme dair kontrolleri birlikte gözden geçireceğiz.

Günlük hayatımızda artık yanımızda çok fazla nakit taşımıyoruz dersek yanlış konuşmuş olmayız. Hemen hemen herkes artık kartlarında paralarını taşımaktadır. Yine aynı şekilde esnafta pos cihazlarına öncülük verdiği için her dükkanda bulundurulduğunu söylemek mümkündür. Pos cihazı artık tüm işletmeler için zorunlu hale geldi diyebiliriz. Müşterilerin çoğu pos makinesini sorduğundan dolayı mecburi olarak pos cihazı bulundurmanız gereklidir. Yaptığımız alışverişlerde ödeme işlemleri esnasında bazen pos cihazlı kaynaklı bazen de müşteri ile alakalı çeşitli hatalar meydana gelmektedir. Alınan hataların her birinin temelde çıkma sebepleri bulunmaktadır. Örneğin en sık rastlanan hatalardan birisi ise Red:853 Kartın izni yok hatasıdır. Pos cihazında ekrana gelen bu hatanın nedeninin ne olduğunu anlatarak çözümü içinde neler yapılması gerektiğini yazımız içerisinde sizlere aktaracağız.

Kartın izni yok red 853 hatası alıyorum

Pos makinesi kartın izni yok diyor, kartın izni yok sorunu ne ile alakalıdır, Red 853 hatası, hata 853, pos makinesinde hata 853 uyarısı veriyor, kartın izni nasıl açılır, kartımın izni yok çekim yapmıyor. Pos cihazlarında alınan hatalarda meydana gelen sorunların ilk olarak ne anlama geldiğini bilmeniz gereklidir. Zaman içerisinde aldığınız hatalar sizlere bu tecrübeyi kazandıracak olsa da hatalar çeşitlilik gösterdiği için yeni bir hata sonrasında doğrudan araştırma içerisine girebilirsiniz.

Kredi kartı izni yok

Müşteri ödeme yapmak için kartı size verdiğinde çekim işlemleri sırasında 853 Hata kodu meydana gelirse bunun nedenini bilmeniz gerekiyor. İlk olarak ekrana gelen ‘’Red:853 kartın izni yok’’ uyarısının çıkma nedeni ‘’Kartın pini bloke edildiğinden’’ kaynaklıdır. Pin bloke edildiğinden dolayı da ‘’Bu işyerinde pinsiz işlem yapılamaz.’’ Hatasını da yine ekranda görmeniz gerekiyor.

Kartın izni yok red 853 hatası, kredi kartı izni yok, kart izni yok, hata 853, red 853, kart izni yok diyor

Müşterinin kartındaki pin giriş denemeleri sınıra ulaştığından ötürü banka tarafından kartın pin bilgileri bloke edilmiştir. Yani durum ne sizinle alakalı ne de pos makinesiyle alakalıdır. Sorun tamamen müşterinin pin bilgileriyle ilgili olmasından dolayı kartın bağlı bulunduğu bankanın iletişim numarasını arayarak pin talebinde bulunması gereklidir.

Kendi bankasının müşteri hizmetlerini aradıktan sonra pin talebi sonrasında en yakın ATM’ye giderek pinin doğrulamasına yönelik işlemleri tamamlayabilir.

Kartın izni yok red 853 hatası, kredi kartı izni yok, kart izni yok, hata 853, red 853, kart izni yok diyor
Önceki İçerikTik tok kapatınca videolar silinir mi
Sonraki İçerikFacebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz