Paylaş

Karta el koyun pos red hatası veriyor. Pos cihazınızdan ücreti çekmeye çalıştığınızda karşınıza bu hata geliyorsa hatanın temelinde yatan nedeni anlatacağız.

Günümüzde artık kredi kartlarıyla alışverişler artmış durumdadır. Arabamıza mazot aldığımızda, yurt dışına tatile gittiğimizde ya da evimize malzeme aldığımızda dair ödemelerimizi kartlar gerçekleştirmekteyiz. Kartlarda da çekim işlemleri sırasında gerek müşteri kaynaklı gerek pos cihazından dolayı farklı problemler ortaya çıkabilmektedir. İş yeri sahipleri sıklıkla karşılaştıkları hataları daha öncesinde araştırma sağlayarak bildikleri için doğrudan alınan hatayı müşterilerine iletmektedir. Ama daha öncesinde hiç karşılaşmadıkları hatalar ortaya çıkınca da ister istemez sorunun ne ile alakalı olabileceği araştırılmaktadır. Son dönemlerde sıkça rastlanan hatalardan birisi olan Karta el koyun uyarısı hem sizi hem de müşterinizi paniğe sokabilmektedir. Böyle durumlarda daha sakince hareket ederek müşterinize karta bloke koydurup koydurmadığına ilişkin bilgiyi sorabilirsiniz. Alınan hatanın neyle ilgili olduğuna ilişkin detaylar haberimizin içerisinde ayrıntılı şekilde verilmiştir.

Karta el koyun pos red hatası veriyor

Pos red karta el koyun diyor, pos cihazından çekim sağladığımızda karta el koyun uyarısı ne demek, karta en koy hatası, pos karta el koymamı istiyor, kartla çekim sırasında el koyun hatası neden ortaya çıkar. Çekim işlemi sırasında ister istemez bu hata pos cihazının ana ekranında görününce ne olduğunu anlamayabilirsiniz. Ve karta el koyun dediği içinde aklınıza kartın çalıntı mı değil mi? Sorusu anında gelerek o an nasıl bir yol izleyeceğinizi de bilemeyebilirsiniz.

Karta el koyun hatası

Kullanmış olduğunuz kartla alakalı hesap harekelerinde sorun olması durumunda bunu kontrol edebiliyorsunuz. Mobil bankacılığı kullanan kişiler kartla ilgili yapılan tüm işlemleri telefonları üzerinden kontrol altında tutabilmektedir.

Karta el koyun pos red hatası veriyor, karta el koyun, pos red, pos karta el koyun diyor, kredi kartına el koyun, karta el koy

Sizlerin bilgisi dahilinde olmayan işlemlerle ilgili olarak anında kartın çalındı bilgisini bankaya iletmeniz gerekiyor. Başkaları tarafından kullanıyor olma ihtimaline karşı banka direk kartınıza bloke koyarak hesaptan artık veri akışını durdurmaktadır. Tabi içerisinde paranız vs. bunların tamamı yine olduğu gibi kalmaktadır.

  • Onun haricinde sadece çalınma işlemleriyle alakalı değil kartın düşürülme durumunda da aynı işlemin geçerliliğini koruduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır.
  • Bankayla iletişime geçerek karta bloke koydurabiliyorsunuz.
  • Ancak bu blokeyi koyduğunuzu unutarak tekrar aynı karttan çekim yapmak isterseniz Karta el koyun sorunu pos cihazında uyarı olacak gelecektir.
  • Hatanın çıkmasındaki temel etkende budur. İşlem için yeni bir kart başvurusu için bankaya gitmeniz gerekebilir. Bu detayları öğrenebilmek içinde yine bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

Karta el koyun pos red hatası veriyor uyarısının ne ile alakalı olduğunu kapsamlı bir şekilde anlattık.

TAVSİYE YAZI: Pos hata kodu 62 gönderilemedi diyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here