Paylaş

Karakter eşlem tablosu ne işe yarar. Bilgisayarımızda karakter eşlem tablosunun ne demek olduğuna dair tüm bilinmeyenleri anlatacağız.

Windows 10, windows 8 ya da windows 7 işletim sistemli bilgisayarlarınızda karakter eşlem tablosunu bulabilirsiniz. Kullanım gerçekleştirilen klavyede olmayan özel karakterleri, simgeleri ya da sembolleri bulmanıza imkan sağlayabilmektedir. Bilgisayar klavyesinde alt tuşu ya da shift tuşunu kullanarak da özel karakterlerin çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. Fakat karakter eşlem tablosu alanına giriş gerçekleştirildiğinde olmayan işaretlerin tamamını görebilmeniz mümkün hale gelebilmektedir. Biz de yazılarımızı hazırlarken klavye üzerinde olmayan işaretlerle alakalı çoğu kez bu alana giriş yaptırarak bulmanızı sağlattık. Karakter eşlem tablosuna nasıl giriş sağlanacağını, tablonun ne işe yaradığına dair tüm bilinmeyenleri yazımız içerisinde sizlere sunumunu yapacağız. Karakter eşlem tablosuna farklı yöntemlerle giriş gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bilgisayarınızdan ‘’Başlat>Donatılar>Karakter eşlem tablosu’’ içerisine giriş sağlanabilmektedir. Ancak bu alana daha rahat bir şekilde erişim yapabilirsiniz. Bu işlemin nasıl olacağını da yine hazırlanan yazımızın içerisinde aktarımını sağlayacağız.

Karakter eşlem tablosu ne işe yarar

Karakter eşlem tablosu nerede, bilgisayarımda karakter eşlem tablosuna nasıl girebilirim, karakter eşlem tablosu nedir, windows 10 karakter eşlem tablosu alanını bulamıyorum, karakter eşlem tablosu bilgisayarımda görünmüyor. Klavyede bakıp göremediğiniz fakat o an size çok lazım olan işarete rahat bir şekilde kavuşabilmek için ilgili kontrollerimizi gözde geçirdik. Yukarıda belirttiğimiz aşamaları uzun bulduysanız bu durumda bir diğer yönteme bakacağız.

Karakter eşlem tablosu nerede

Bilgisayar klavyesi üzerinde bulunan ‘’Windows’’ tuşuna basılı tutarak R harfine basmanız halinde karşınıza çalıştır penceresi gelecektir. Çalıştır arama alanına ‘’charmap’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basmanız halinde karşınıza karakter eşlem tablosunun geldiğini görebilirsiniz.

Karakter eşlem tablosu ne işe yarar, karakter eşlem tablosunu bulamıyorum, bilgisayarda karakter eşlem tablosu, karakter eşlem tablosu nedir, karakter eşlem tablosu nerede, karakter eşlem tablosu kullanımı

Arayıp da bulamadığınız tüm işaretleri, sembolleri, özel karakterleri bu tablo üzerinde kısa bir araştırma sonrasında görebilmek mümkündür. Özellikle bilgisayar kullanımına yeni yeni başlayan kişiler için karakter eşlem tablosu oldukça iş görecektir. Yani bu tablo üzerinden arayıp bulamadığınız tüm verilerin ulaşımını sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum

Yapılan ayarlar sonrasında karakter eşlem tablosu üzerinden tüm işaretler gelmesi gerekiyor. Ama anlattığımız işlemler sırasında aklınıza takılan bir yer olursa bize bunu yorum alanından belirtebilirsiniz.

Karakter eşlem tablosu ne işe yarar, karakter eşlem tablosunu bulamıyorum, bilgisayarda karakter eşlem tablosu, karakter eşlem tablosu nedir, karakter eşlem tablosu nerede, karakter eşlem tablosu kullanımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here