Paylaş

Kablosuz ağ adım gelmiyor gözükmüyor. Modeminizden kablosuz ağına bağlanmak istediğinizde ağ isminiz hiçbir cihazda görünmüyorsa nedeni yazımızda yer almaktadır.

Bilgisayarınızda, telefonunuzda ya da tabletinizde tüm wi-fi ağları görünüyorken sizin modeminizin ağını göremiyorsanız eğer nedenlerine birlikte bakacağız. Akıllı telefon kullanan kişilerin tamamının artık kendilerine has mobil internetleri bulunmaktadır. Ancak ne olursa olsun bu internet ağı çoğu kişiye yetmediğinden dolayı wi-fi olan yerlere gittiğinde wi-fiye bağlantı kurmak ister. Modeme bağlantı kurabilmeniz için normal wi-fi düğmesine tıklayıp şifre bilgilerine girerek işlemleri sağlamanız gerekiyor. Fakat bazen tüm çevre ağları görüyor olmamıza rağmen kendi ağımızı göremediğimiz olabilmektedir. Sorunu yaşadığınız da ilk yapmanız gereken işlem modemin üzerindeki ışıkları kontrol etmeniz olacaktır. Modemin wi-fi ışığı yanmıyorsa eğer bundan dolayı bağlantı kurulmuyor olmasındandır. Wi-fi ışığının yanmıyorsa yapmanız gereken ilk işlem ise modemin arkasında bulunan wi-fi düğmesine 10-15 saniye kadar basılı tutmak olacaktır. Yaptığınız bu işlem ardından modemi kapatıp yeniden açmanız durumunda wi-fi ışığı yanmaya başlaması gerekiyor. Wi-fi ışığınız hala daha yanmıyorsa diğer yolları inceleyeceğiz.

Kablosuz ağ adım gelmiyor gözükmüyor

Çevre ağlar görünüyor benim wifim görünmüyor, kablosuz ağ ismim neden görünmüyor, kablosuz adım görünmüyor, kablosuz ismim çıkmıyor, tüm ağ adları çıkıyor benim ağ adım görünmüyor, kablosuz ağ adım niye çıkmıyor. Komşunuzun ve çevre ağların hepsinin adını görüyorken kendi ağ isminizi göremiyorsanız eğer ilk yapılması gereken müdahale yukarıdaki gibidir. Ama bunu yaptınız yine daha wi-fi ışığı gelmiyorsa diğer yöntemleri denemeniz gerekiyor.

Kablosuz ağ ismim neden görünmüyor

Bazen modemlerde Kablosuz RF modu etkin kutucuğunun işaretini kaldırdığınızda bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bilgisayar ve modem arasına sarı ya da gri Ethernet kablo bağlantısını bağlayarak modemin ara yüzüne giriş yapmanız gerekiyor.

Kablosuz ağ adım gelmiyor gözükmüyor, kablosuz ağ adım görünmüyor, kablosuz ağ ismim çıkmıyor, kablosuz ağ adım neden çıkmıyor, çevre ağlar var benim ağım yok, kablosuz ağ adım gözükmüyor

Modeminizin markası ve modelini web sitemizin arama bölümüne yazarak kurulum ekranına ulaşabilirsiniz. İçerisine girdikten sonra kablosuz kısmına gelip burada bu özelliğin aktif olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Yüksek ihtimalle buradaki mod aktif olmadığından dolayı sorun yaşıyorsunuzdur.

Aktif hale getirdikten sonra problem yüksek ihtimalle giderilecektir. Eğer ışık buna rağmen de yanmıyorsa modeminizin kablosuz ağ özelliği bitmiş durumdadır. Garantisi varsa eğer garantiye göndermeniz de yarar bulunmaktadır. Garantisi yoksa da yeni bir ürün almanızda yarar var.

Kablosuz ağ adım gelmiyor gözükmüyor, kablosuz ağ adım görünmüyor, kablosuz ağ ismim çıkmıyor, kablosuz ağ adım neden çıkmıyor, çevre ağlar var benim ağım yok, kablosuz ağ adım gözükmüyor

Ama wifi ışığı yanıyor olmasına rağmen ağ adı görünmüyorsa farklı bir modem ile deneme sağlamanız gereklidir. Modem ile ilgili mi yoksa sizle mi alakalı sorun var bunun tespitinin yapılması gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here