Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Java Application Blocked by Java Security hatası ve çözümü için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna değineceğiz.

Öncelikle Javanın tanımı kısaca sağlayacak olursak eğer Java, James Gosling tarafından geliştirilmiş olan açık kodlu bir dildir. Nesneye yönelik çok işlevi ve aynı zamanda yüksek seviyeli adım adım işletin bir dil olarak bilinmektedir. Genelde devlet kurumlarının tüm bilgisayarlarında yüklü olan bu program hata almadan işlem sürmektedir. Lakin son zamanlarda bir çok kullanıcı Java Application Blocked by Java Security hatası ve çözümü noktasında bir araştırma sağladığını söyleyebiliriz.

Hatanın alınma nedeni bazen program kaynaklı olsa da bazen de gelen güncelleştirmelerden kaynaklı çıkabilmektedir. Dolayısıyla sorunun gelen güncellemelerle mi alakalı yoksa cihazınızla ilgili mi olup olmadığını araştırarak var olan bilgileri sizinle paylaşacağız. Aşağıdaki adımları doğru bir şekilde kaleme almanız durumunda sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceksiniz.

Java Application Blocked by Java Security hatası ve çözümü

Java

Java Application Blocked by Java Security hatası için aşamaları sizinle tek tek paylaşacağız. İlk olarak bilgisayarınızın sol alt kısmında bulunan arama satırı alanına gelin. Daha sonrasında bu alana ‘’Java’’ yazıp aratalım. Karşınıza gelen ekranda ‘’Javascript’’ adı altında bir sekme gelecektir. Ya da Configure Java yazısını göreceksiniz. Javascript yazıyor ise ilgili program bilgisayarınızda yüklü olmayabilir. Dolayısıyla yüklemeniz gerekecektir.

Configure Java alanına tıklamanızla beraber gelen ekranda ‘’Java’’ alanına erişmiş olacaksınız. Üst tarafta bulunan seçeneklerin içerisinde ‘’Security’’ yazısına dokunun. Ardından ise gelen sayfada yer alan ‘’Edit site list’’ sekmesine tıklayın.

Ayarlarınıza devam ederken farklı bir sayfa karşınıza gelecektir. Gelen sayfada aşağı kısımda ‘’Add’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Onun üzerine tıklamanızla beraber hata almış olduğunu sayfa hangisi ise o boş alana bu bilgilendirmeyi girip ok diyerek işlemlerinizi bitirmeniz gereklidir. Devamında tekrar deneme gerçekleştirdiğinizde sorun olmaması gereklidir. Java ile alakalı problem yapmış olduğunuz bu ayar sonucunda da devam ediyor ise bu durumda aşağıdaki adımları işleme koymanız gereklidir.

Java Application Blocked by Java Security çözümü

Java Application Blocked by Java Security hatası

Java Application Blocked by Java Security çözümü için belirtilen ayarlar sorunu gidermiyor ise Java uygulamasını bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayabilirsiniz. Olmaz ise arka planda çalışan uygulamalarınız var ise bu uygulamaları kaldırıp yükleme sağlayabilirsiniz.

En son ihtimal ise bilgisayarınıza gelen güncellemeler var ise bu güncellemelerinizi gözden geçirerek devreye koymanızla beraber aynı hatanın gelip gelmediğini kontrol etmenizde yarar var. Son bir adım ise bilgisayarınızı uzun süredir yeniden başlatmıyorsanız eğer yeniden başlatarak denemelerinizi sağlayın.

Önceki İçerikHuawei Vision U8850 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikWindows 10 başlangıç ayarı nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here