iPhone Zil Sesi Yapma Değiştirme Nasıl Yapılır ayarlarımızı sizlerle paylaşımını gerçekleştireceğiz. İpad ve iPhone telefonlarınız içerisinde müzikleri zil sesi yapabilmeniz için ayarlarınızı nasıl sağlayacağınızı kaleme alacağız. Yapacağınız işlem sonrasında arandığınızda dilediğiniz şarkıyı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Dünya devi Apple servisinin üretimini sağlamış olduğu ipad ve iPhone telefonlarında bir çok kullanıcı eminim zil sesinin nasıl ayarlanacağını bilmemektedir. Durum böyle olunca bir iphone kullanıcısı olarak sizler adına gerekli araştırmaları yapmış bulunmaktayım. Yapacağımız işlem ayarları sonrasında herhangi bir sorun kalmadan zil sesini yapma ve değiştirme ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. iOS uygulamasının içerisinde sizlere sunulan bir çok zil ses bulunmaktadır. Ancak bu zil seslerinin bir çoğu ücretli olmasından dolayı kimse böyle bir işlem sağlamak istememektedir. Haliyle bu alanda yer alan zil sesleri sizin isteğiniz doğrultusunda olmamasından ötürü kendiniz zorunlu olarak ilk çalan kendi içerisindeki sesi kullanmaktasınız. Ayarlarımız sonrasında artık sizde kendi telefonunuz ve ipad üzerinden zil sesini ayarlayabilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Yapma Değiştirme Nasıl Yapılır

İphone zil sesi, iphone zil sesi değiştirme, iphone zil sesi ayarlanmıyor, ipad zil sesi, zil sesi yapamıyorum, iphone zil sesi olmuyor, iphone zil sesi yapma 2018, iphone telefonundan zil sesi nasıl yapılır, zil sesi yapma, ipad zil sesi belirleyemiyorum tarzında yaşanan sıkıntıların önüne geçilebilmesi için aşağıda anlatımını gerçekleştirdiğimiz işlemleri sağlamanız yeterli olacaktır.

iPhone Zil Sesi Yapma Değiştirme Nasıl Yapılır, iphone zil sesi, iphone zil sesi değiştirme, iphone zil sesi ayarlanmıyor, ipad zil sesi, zil sesi yapamıyorum, iphone zil sesi olmuyor

iPhone Zil Sesi Ayarlanmıyor

Öncelikle iPhone ve ipad telefonunuzdan zil sesi ayarlamasını sağlayabilmeniz için ayarları sizlere tek tek olacak şekilde paylaşacağız. İşlem ayarlarını aşağıdaki gibi sağlarsanız sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz.

 • İlk olarak elimizdeki cihazı yani örnek olarak ”iPhone ya da ipad” bilgisayarımıza bağlamasını sağlıyoruz.
 • Öncelikle kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz bilgisayarınızda iTunes uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 • İndirme işlemleri gerçekleştirdikten sonra iTunes uygulamasının içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Sonrasında sayfanın yan tarafında yer almakta olan ”Parçalar” alanına tıklıyoruz.
 • Yaptığımız işlem ardında karşınıza gelen Parçalar menüsündeki seçtiğiniz müziğin üzerine gelip sağ tıklayıp ”Bilgi ver” bölümüne tıklıyoruz.
 • Sonrasında ”Seçenekler” alanına geldikten sonra Başlat ve Durdur olacak şekilde iki adet kutucuk alanı göreceksiniz.
 • Seçtiğiniz müziğin ne zaman hangi aralıkta çalıp çalmamasını ise bu alandan belirlemesini sağlayabiliyorsunuz. Ayarları sağladıktan sonra tamam diyebilirsiniz.
 • Yapılan işlem ardından sağ tıklama yaparak seçtiğiniz müziğin bir AAC sürümünün yüklemesini gerçekleştiriyoruz.
 • Sonrasında kitapcık alanında bir AAC sürümü yer alacağından ötürü isteğe bağlı olacak şekilde kendiniz sürümün isim değişikliği sağlayabilirsiniz.
 • Yaptığınız işlem ayarları sonrasında orjinal müziğin üzerine geldikten sonra sağ tıklayıp bilgi ver alanına girdikten sonra Seçenekler alanına gelerek öncesinde oluşturduğumuz kutucuk alanlarını kaldırıyoruz.
 • Ayarlarımızın gerçekleştirilmesini sağladıktan sonra oluşturulan AAC sürümün üzerine gelip sağ tıklayıp ”Windows Gezginde Göster” ya da ”Finder’da göster”  bölümüne tıklıyoruz.
 • Yapacağımız bu işlem ile beraber şarkının dosya uzantısını görmenize olanak vereceksiniz.
 • Sonrasında masaüstü ekranımıza aldıktan sonra ”m4r” olarak isminin değişikliğini sağlıyoruz.
 • Ayarların sonuna geldiğimizde işlem adımlarımız için ıTunes uygulamasının sol üst alanında yer alan cihaz butonuna tıklayıp karşımıza gelen menü alanında ”Ses tonları” yazısını görüyoruz.
 • Bu ayar sonrasında ise masaüstü yer alan şarkıyı ses tonları alanına sürükleyip bırakıyoruz.

iPhone Zil Sesi Yapma Değiştirme Nasıl Yapılır, iphone zil sesi, iphone zil sesi değiştirme, iphone zil sesi ayarlanmıyor, ipad zil sesi, zil sesi yapamıyorum, iphone zil sesi olmuyor

iPhone Zil Sesi Olmuyor

iPhone zil sesi olmuyor ile ilgili ayarlarımızın devamında son olarak yine adımlarınızı aşağıdaki şekilde yapıyoruz.

 • Ekranda gördüğünüz iPhone simgesine tıklıyoruz. Sonrasında ses tonları bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Ses tonları eş zamanla – Seçilen ses tonları – Şarkıyı seçtikten sonra uygula alana tıklıyoruz.
 • Yapılan ayarların sonuna geldiğimizde ise, Ayarlar- Ses ve Dokunuş- Zil sesi alanından iTunes ile atılan zil sesini seçiyoruz.
 • Yapılan bu işlemleri tekrar ederek istenilen şarkıları zil sesi olarak ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Zil Sesi Yapma Değiştirme Nasıl Yapılır ile ilgili ayarlar bu kadardır. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz