Paylaş

iPhone yetersiz alan hafıza dolu uyarısı. iPhone telefonunuzda aldığınız yetersiz alan ya da hafıza dolu uyarısını almamanız için gerekenleri anlatacağız.

iPhone yetersiz alan hafıza dolu uyarısı

Telefon kullanımların da bazen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. iPhone telefon kullanıcıları genel itibariyle hatalarla karşılaşmazsa arada bir problem yaşamaktadır. Siz de iPhone telefon kullanıyorsanız mutlaka yetersiz alan veya hafıza dolu uyarısıyla karşılaşmışsınızdır. Sorunu nasıl giderileceğine ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız.

Android işletim sistemli telefonlarınız da gelen itibariyle böyle hatalarda SD kartı alarak probleminizi giderebilirsiniz. Fakat iPhone telefonlarınız da bu durum biraz daha farklılaşıyor. Kullanımları dikkat etmeniz gerekiyor. Harici durumunda yetersiz alan uyarısı ile ya da hafıza dolu uyarısıyla karşılaşmanız an meselesidir. Genelde böyle bir uyarı aldığınızda cihazınıza gelen güncellemeler de devreye alınmamaktadır. O yüzden cihazınızın sürekli güncel tutulmasını istiyorsanız bunları gözden geçirmelisiniz. Kullanmadığınız videolarınızı, resimlerinizi cihazdan kaldırmalısınız. Eğer bunlara değer veriyorsanız iTunes üzerinden bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. iPhone telefonlarınız da artık yapmış olduğunuz kullanımları kolay bir şekilde görebiliyorsunuz. Dolayısıyla ilk kontrol etmemiz gereken yer ise bu alandır. Hazırsanız eğer hangi yolları takip etmeniz gerektiğine birlikte bakalım.

iPhone hafıza dolu

iPhone telefonunuzda yetersiz alan veya hafıza dolu uyarısında kullanımları kontrol etmelisiniz demiştik. Bunu dememizde ki neden ise fazla yer kaplayan ancak kullanmadığınız uygulamalarınızı telefonunuzdan kaldırmanızı isteniyor olmasındandır. Kullanımları nereden kontrol edeceğinize birlikte kontrol edeceğiz.

iPhone yetersiz alan

  • Telefonunuzdan ilk olarak ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Ayarlar kısmına girişinizi yaptıktan sonra ‘’Genel’’ kısmına tıklayın.
  • iPhone saklama alanı bölümüne girişinizi yaptıktan sonra orada ‘’Kullanılmayanları kaldır’’ butonuna dokunun.
  • Bu sayede iPhone telefonunuz sizin için kullanmadığınız uygulamaları otomatik olarak kaldıracaktır.
yetersiz alan
  • Ve tekrar gezintilerinizi yaptığınızda yetersiz alan ya da hafıza dolu gibi uyarılarla karşılaşmayacaksınız.
  • Telefonunuzda bunları yapmanıza rağmen yine de sorun devam ediyorsa son olarak verilerinizin tamamını aktarmayı deneyin.
  • Aktarma işlemleriniz sonunda problem çözüme kavuşmuş olacaktır.

Hazırladığımız yazımızla birlikte iPhone yetersiz alan ya da hafıza dolu uyarısı çözüme kavuşmuş olması gerekiyor. Sorun hala daha devam ediyorsa bunu bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Soracağınız sorunların yanıtına yine yorum alanından ulaşabilirsiniz.

hafıza dolu
iPhone yetersiz alan hafıza dolu uyarısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here