Paylaş

iPhone yeni klavye ekle nerde bulma. Telefonunuzda klavye ekleme gözükmüyor çıkmıyor ise yapmanız gerekenleri ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Telefonunuzda biriyle mesajlaşıyor iseniz yazı dilinize dikkat ediyorsunuzdur. Çünkü artık birisine mesaj gönderdiğinizde karşı taraf gönderdiğiniz mesajdan sizin ruh halinizi tahmin edebiliyor. Hal böyle olunca da telefonunuzdaki klavyenizin de yazı dili iyi olmalıdır. Değilse eğer yeni klavye eklemelisiniz. iPhone telefon kullanıyorsanız eğer yeni klavye nerde bulabilmeniz için gerekli araştırmaları yaptık.

Ekleyeceğiniz yeni klavye türüyle birlikte artık yazışmalarınızı daha rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz. Siz de eğer mesaj yazarken Türkçe kullanmıyorsanız bu durumda klavyenizi İngilizce olarak ayarlamalısınız. Bunu nasıl ayarlanacağını bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Gerçekleştireceğimiz işlemler sonrasında artık sizlerde klavye dilinizi değiştirmiş olacaksınız. Bununla birlikte de yeni klavyenin nerede olduğunu da öğrenebileceksiniz. Yeni klavyenizin mesajlar alanına nasıl ekleneceğini hem görsel hem de yazılı şekilde anlatacağız. Sizden bu aşamada tek isteğimiz adımları istediğimiz şekilde işleme koymanızdır.

iPhone yeni klavye ekle nerde bulma

iPhone yazı dilini değiştirmeniz için ilk olarak telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapıyorsunuz. Ardından gelen ekranda ‘’Genel’’ bölümüne girin. Oradan da ‘’Klavye’’ yazısına dokunun. Açılan ekranda ‘’Klavyeler’’ yazısını görmüş olmanız gerekiyor. Onun üzerine tıkladığınızda ise ayrı bir ekran önünüze gelecektir.

Gelen ekranın alt kısmında bulunan ‘’Yeni klavye ekle’’ butonuna tıklayın. Karşınıza tüm ülkelerin bulunduğu klavye dilleri gelmesi gerekiyor. Bunlardan hangisine geçiş yapmak istiyorsanız onun üzerine dokunun. İşlemlerinizi bitirdikten sonra mesaj bölümüne gelin. Klavyeyi değiştirmek için alt kısımda buluna dünya şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Onun üzerine tıkladığınızda kullanmak istediğiniz klavye türünü seçmeniz yeterlidir.

iphone klavye ekleme bulma

Fakat siz iPhone telefonunuzda belirttiğimiz alanlara girdiğinizde klavye ekleme gözükmüyor ya da çıkmıyorsa bunun çözümü için de aşağıdaki adımları devreye koymalısınız.

iphone klavye ekleme bulma
  • Telefonunuza gelen bir güncelleme varsa güncellemeyi devreye alın.
  • Güncelleme bittikten sonra belirttiğimiz yere girdiğinizde ayarların klavye eklemenin gelmiş olduğunu göreceksiniz.
  • Yine gelmemişse bu durumda cihazınızı sıfırlamanız gerekiyor.
  • Telefonunuzdaki yedekleri aldıktan sonra şarj oranı %70’in üzerindeyken telefonunuzu sıfırlayın.
  • Sıfırlama sonrasında gelemeyen özelliğin belirtilen alana gelmiş olduğunu göreceksiniz.
  • Yaptığınız bu işlem sonrasında da yeni klavye ekleme gözükmüyorsa cihazın garantisi devam ediyorsa bir servisiyle görüşme sağlayabilirsiniz.

Hazırladığımız yazımızda iPhone yeni klavye ekle nerde bulma işlemleriyle ilgili yapmanız gerekenlere değindik. Sizde artık bu bilgilere sahipsiniz. Konuya eklemek istediğiniz bir şey varsa bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

iphone klavye ekleme çıkmıyor
iPhone yeni klavye ekle nerde bulma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here