Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda iPhone XR format atma hard reset işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı adım adım paylaşacağız.

Telefon alımlarında en çok tercih edilen markalardan birisi tartışması iPhone telefonlardır. Lakin iPhone telefonlarında kendi içerisinde modellere ayrılmaktadır. Ve sürekli olarak bir üst versiyonlu cihazlar çıkmaktadır. Telefonlarınızda ara arada problemler oluşabilmektedir. Böyle durumlarda telefonunuzun sıfırlanması ya da hard reset atılması gereklidir. iPhone XR format atma hard reset ayarları konusunda bir fikre sahip değilseniz nasıl sağlayacağınıza bakacağız.

  • Telefonun ana ekranına koymuş olduğunuz tuş kilidini ya da parmak izini unutmanız durumunda cihazın hard reset yapılması gereklidir.
  • Bunun haricinde yine cihazın donması ya da kasması sonucunda güzel bir format işlemi telefonunuzu eski haline geri getirecektir.
  • Tüm bu ayarların nasıl yapılacağı konusunda sizleri bilgilendirerek sorununuzu gidereceğiz.

iPhone XR format atma hard reset

iPhone XR format atma

iPhone XR format atma ayarları için ilk olarak bunu telefonunuzun kendi içerisinden sağlayabilirsiniz. İlgili ayarların nasıl olduğunu daha öncesinde hiç yapmadıysanız bilmemeniz gayet normal bir durumdur. Ancak bunun için strese girip moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır.

Format işlemlerini başlatmadan önce bilgisayarınızdaki yedeklerin tamamını almanız gerekiyor. Bu yedekleri aldıktan sonra işlemleriniz bitmemektedir. Yine telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olması lazım.

Şarj oranını ve yedeklemelerinizi kontrol ettiyseniz telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin. Oradan da ‘’Genel’’ bölümüne tıklayın. Gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Sıfırla’’ seçeneğini göreceksiniz. Sıfırla butonuna tıkladıktan sonra ‘’Tüm ayarları sıfırla’’ demeniz yeterli olacaktır.

Cihazınız açıldığında artık telefonunuzu yeni almış gibi olacaksınız. Tüm ayarlarınız gitmiş ve yeniden ayarlama isteyen bir ekrana sahipsiniz. Hard reset işlemleri için nelerin gerekli olduğunu da inceleyeceğiz.

iPhone XR hard reset

iPhone XR hard reset

iPhone XR hard reset işlemini yukarıdaki anlatıma bağlı olacak şekilde sağlayabilirsiniz. Lakin sıfırlama işlemlerinize gerek kalmadan başka ayarlarınızı sıfırlamak isterseniz buradaki seçeneklerden sağlayabilirsiniz. Yani siz ayarlar alanına girdiğinizde sıfırla bölümünden diğer tüm ayarlarınızı işleme koyabiliyorsunuz.

Karşılaştığınız sorun sıfırlama sonrasında da giderilmediyse problem donanımsal kaynaklı yaşanabilir. Böyle durumlarda da tek yok cihazın garantisi varsa garantiye göndermeniz olacaktır. Sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir konu varsa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

iPhone XR format atma hard reset

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here