Paylaş

iphone wifiye otomatik bağlanmasın istemiyorum. Wi-fi ağına bir ortamdan bağlandıktan sonra tekrarında aynı ağa otomatik bağlanmaması istiyorsanız detaylar haberimizde.

Tüm herkesin bildiği üzere hangi telefondan olursa olsun bir ağa bağlantı kurduktan sonra o ağın şifresi değişmediğinde otomatik bağlantı kurulmaktadır. Yani sizler elinizdeki telefondan bir eve gittiniz o evin wi-fi şifresini öğrenip bağlan dediniz. Yapılan bu ayarlar sonrasında aradan zaman geçtikten sonra tekrar o eve gittiğinizde şifre değişmemizse telefon otomatik bağlanır. Değişmişse de siz şifreyi sorarak bağlantınızın kurulumunu sağlayabilirsiniz. Bazen de bu durum başımıza iş açabilmektedir. Ağa bağlanmadan önce size sormasını istiyorsanız iphone telefonda bu özelliğin aktif duruma getirmeniz gerektiğini unutmamanız gerekiyor. İphone marka cihazlarda ağa otomatik bağlanmaması ve her seferisin de sizden şifre istemesi için yapmanız gereken aşamaları birlikte kontrol ederek sorunumuzu ortadan kaldıracağız.

iphone wifiye otomatik bağlanmasın istemiyorum

İphone ağa katılmadan sor, iphone wifiye otomatik bağlantı kurmasın, iphone ağa otomatik bağlanmasın, iphone ağa katılmadan soru açma, iphone ağa katılmada sor nerede, iphone telefonundan wi-fiye bağlanırken şifre sorsun. Telefonunuzdan bir ağa bağlandıktan sonra ilerleyen dönemlerde tekrar aynı yere gittiğinizde otomatik olarak bağlansın istemiyorsanız bu ayarı açmanız gereklidir. Apple firması üretimini sağladığı cihazlarda getirdiği özelliklerle kullanıcılarını rahatlamaktadır.

iphone ağlara katılmadan sor

Telefonumuzun markası iphone ve siz bu telefonunuzdan wifi ağlarına bağlanırken her defasında size şifre sorsun istiyorsanız yapacağınız ayarlar oldukça basittir.

iphone wifiye otomatik bağlanmasın istemiyorum, iphone ağa otomatik katılmasın, iphone wifiye otomatik katılmasın, iphone ağlara katılmadan sor, iphone ağa otomatik bağlanmasın, iphone ağa katılmadan sor nerede
  • Telefonumuzun Ayarlar bölmesinin içerisine girişimizi sağlıyoruz.
  • Ardından gelen ekranda Wi-fi yazan yazıyı gördüğünüzde onun üzerine tıklıyoruz.
  • Beraberinde alt kısımda Ağlara katılmadan sor adı altında bir yazının olduğunu göreceksiniz. Onun karşısındaki tik işareti kapalı durumdadır.
  • Sağa doğru kaydırarak aktif hale getirmenizle birlikte artık siz nereden wifiye bağlanmak isterseniz isteyen şifre isteyecektir.
  • Evinizdeki wifiye bağlanırken dahi her seferinde o şifrenin girilmesini sizden talep edecektir.
iphone wifiye otomatik bağlanmasın istemiyorum, iphone ağa otomatik katılmasın, iphone wifiye otomatik katılmasın, iphone ağlara katılmadan sor, iphone ağa otomatik bağlanmasın, iphone ağa katılmadan sor nerede

Gerçekleştirilen işlem aşamaları belli bir süre sonra size sıkıntı yaşatacak bir işlem olsa da bu ayarı aktif etmek isteyen kullanıcı kitle sayısının fazla olduğunu belirtebiliriz. Kimsenin ağına tekrarında otomatik bağlantı kurulmamasını isteyenler yukarıdaki ayarları devreye koymasıyla birlikte hiçbir sorun kalmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here