Paylaş

iPhone whatsapp yedek silme iptal etme işlemlerini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer ayarları nereden sağlayacağınızı yazımızda anlatacağız.

Telefonunuzun markası iPhone ve bu telefonunuzda Whatsapp verilerinizin silinmesini ya da görünmesini istemiyor olabilirsiniz. Aslında bu işlemin en kolay yolu Whatsapp uygulamanıza girerek oradan yedeklemeyi kapatmaktır. Eskiden kalan yedeklerin de görünmesini istemiyorsanız onun içinde nelerin gerekli olduğunu kontrol edeceğiz.

Rehberinizde var olan arkadaşlarınızla WhatsApp üzerinden sınırsız olacak şekilde mesajlaşma sağlayabilirsiniz. Tabi bunu yapabilmeniz için sağlıklı bir internete bağlı olmalısınız. İnternetiniz olduğu sürece hiçbir sorun yaşamadan kullanımları gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp’ta yedekleme açık ise eğer sizin belirlediğiniz aralıklarda yedekleme otomatik olarak alınmaktadır. Bazı kullanıcılar ise yedeklemeyi alan cihazında Whatsapp yedeklerinin görünmesini istememektedir. Telefonunuzun markası iPhone ve bu telefonda hiçbir şekilde WhatsApp uygulamanızın yedeğinin olmasını istemiyorsanız bazı işlemleri yapmalısınız. Bunların neler olduğuna bakarak işlemlerinizi bitireceğiz. Elbette verileri silmeden önce ilk olarak uygulamanıza girip oradan da yedeklemeyi kapalı konuma getirmelisiniz. Tüm bu işlemleri yaptıysanız ve hazırsanız ayarlara başlayalım.

iPhone whatsapp yedek silme

iphone

iPhone whatsapp yedek silme adımı için iCloud alanına girmeniz gerekiyor. Bu alana daha öncesinde hiç giriş yapmadıysanız işlem aşamaları hem görsel hem de yazılı şekilde sunacağız. Adımları sağlarken kesinlikle en ufak bir işlemi gözünüzden kaçırmayın.

Telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapın. Daha sonrasında ise en üst alanda isminizin olduğu bir alan olması lazım. Onun üzerine dokunun. Buraya girişinizi gerçekleştirmeniz ile beraber gelen ekranda ‘’iCloud’’ yazısına tıklayın. Beraberinde ise ‘’Saklama alanını yönet’’ alanına giriş yapın. Bu alanda ‘’Whatsapp messenger’’ ibaresine tıklayın.

whatsapp

iPhone whatsapp yedek iptal etme işlemlerinde sona geldiğinizde ise Whatsapp messenger yazısının hemen altında ‘’Verileri sil’’ butonuna tıklamanız halinde yedek silme işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Bundan sonraki sürede Whatsapp hesabınızda yedek almayı iptal ettiğiniz için artık sorun kalmayacaktır.

iPhone telefonunuzda yedeklerin verilerini silmek istiyorsanız yukarıdaki aşamalar işinizi fazlasıyla görecektir. Bu aşamada sormak ya da merak ettikleriniz olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz. iPhone whatsapp yedek silme iptal etme işlemleriniz bu kadardır.

yedek
iPhone whatsapp yedek silme iptal etme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here