Paylaş

iphone whatsapp ön izleme kapanmıyor. İphone telefonlarda whatsapp’tan gelen bildirimlerin ön izlemesini kapanması için yapılması gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

Whatsapp uygulaması içerisinde bir çok özel konuşmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Kendimize özel resimleri arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. Whatsapp üzerinde yaptığınız sohbetler bildirim olarak ana ekrana düşebilmektedir. İphone telefon kullanıcıları whatsapp üzerindeki yaptıkları sohbetin ana ekranına düşmemesi için ön izleme ayarları kapalı hale getirmesi yeterlidir. İphone telefonunuzun içerisinde bu ön izlemenin kapatılmasına rağmen gelen bildirimler hala daha ekrana düşüyorsa bu durumda kontrol sağlamanız gereken işlemlerden bahsederek sorunu gidermiş olacağız. Ön izleme işlemlerinin nerede olduğunu ve bu ayarları kapalı konuma düşürdükten sonra oluşan teknik sıkıntının yapacağımız müdahalelerle gidereceğimizi belirtmek isteriz. Eğer hazırsanız iphone cihazınızda ön izleme kapanması için yapılması muhtemel ayarları işleme alalım.

iphone whatsapp ön izleme kapanmıyor

İphone whatsapp ön izleme nasıl kapatılır?, iphone telefonumda ön izlemeyi kapatmak istiyorum, iphone whatsapp bildirimleri ekrana düşmemesi için ön izleme nereden kapatılır?, İphone ekrana gelen whatsapp bildirimlerini başkalarının görme ihtimalini düşünerek gelmesin istiyorsanız o halde ön izleme adımlarını yine whatsapp içerisinde kapalı konuma getirmelisiniz. Kapalı konuma getirdiğiniz ön izlemeyi hala daha sizlere sunuyorsa bunun temelinde oluşan sıkıntının çözümünü de yazımız içerisinde paylaşacağız.

iphone whatsapp ön izleme nasıl kapatılır

Whatsapp hesabında ön izleme yani ekrana gelen bildirimleri kapalı konuma getirmeniz için whatsapp’ın içerisine giriş yapıyoruz. Whatsapp uygulamasına iphone telefondan giriş yaptıysanız sağ alt kısımda ”Ayarlar” bölümünü göreceksiniz.

iphone whatsapp ön izleme kapanmıyor, iphone whatsapp ekran bildirimi, iphone whatsapp ön izleme kapatma, ön izleme kapatma, ön izleme kapanmıyor, iphone whatsapp ön izleme nasıl kapatılır

Ayarlar alanına giriş gerçekleştirdiğimiz de ise karşımıza gelen seçenekler içerisinden ”Bildirimler” kısmına girmeniz yeterlidir. Bildirimlere giriş yaptığımız da bu alanda ”Ön izlemeyi göster” yazısı muhtemel olarak aktif durumdadır. Bu alanı kapalı hale getirmeniz durumunda artık ekrana gelen bildirimler ekrana düşmeyecek ve mesajları başkalarının okuma ihtimali yüzdelik dilimde 0 olacaktır.

  • Bu ayarları kaleme aldıktan sonra hala daha bildirimlerin ekrana düştüğünü görürseniz uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştirelim.
  • Ayarı sağladığınız sırada internet bağlantınız kopmuş olabilir. İnterneti kontrol ederek tekrar aynı işlemleri kaleme almanız gerekmektedir.
  • İşlemler sırasında arka planda çalışan uygulamalar varsa bu uygulamaları kaldırarak deneme sağladığınız da artık bildirimler ekrana gelmemeye başlayacaktır.

iphone whatsapp ön izleme kapanmıyor, iphone whatsapp ekran bildirimi, iphone whatsapp ön izleme kapatma, ön izleme kapatma, ön izleme kapanmıyor, iphone whatsapp ön izleme nasıl kapatılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here