Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda iPhone uygulamaları sınırlandırma saklama istiyorsanız eğer vereceğimiz işlemler işinizi fazlasıyla görecektir.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğu ürünler getirdiği güncellemelerle birlikte ses getirmektedir. Teknolojinin gelişimine katkıda bulunan Apple firması içerisinde barındırdığı özelliklerle göz kamaştırmayı başarmaktadır. Çocuğunuza telefonunuzu verirken gönül rahatlığı ile vermek istiyorsanız iPhone uygulamaları sınırlandırma saklama ayarlarınızı yapabilirsiniz. Üstelik sınırlandırmayı yaşa göre de yapabiliyorsunuz.

  • Uygulamaların sınırlandırmalarını nasıl koyacağınızı bu işlemlerin hangi yoldan devreye girileceğini bilmiyor iseniz doğru yerdesiniz.

iPhone uygulamaları sınırlandırma saklama

iphone uygulamaları kısıtlama

iPhone uygulamaları kısıtlama ayarlarının nasıl sağlanacağını ele alarak probleminizi gidereceğiz. Gerçekleştireceğimiz işlem aşamaları sonucunda artık çocuğunuza telefonunuzu rahat rahat verebilirsiniz. Çünkü sizin istemediğiniz oyunların hiç biri telefonunuzda açılmayacaktır. Sizin bile fark etmediğiniz uygulamalar bir anda kaybolacaktır. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan bu sınırlandırmayı nasıl koyacağınıza bakalım.

  • Telefonunuzun menü ekranından ‘’Ayarlar’’ kısmına gelin.
  • Oradan da ‘’Ekran süresi’’ alanına giriş yapın.
  • Buraya girişinizi yaptıktan sonra ‘’İçerik ve Gizlilik sınırlandırmaları’’ bölümüne erişim gerçekleştiriyorsunuz.
  • Ve ardından size sunulan seçeneklerin içerisinde ‘’İçerik sınırlama’’ alanına dokunun.
  • Sadece uygulamalarınız üzerinde bir sınırlandırma koymak istediğinizden ötürü gelen ekrandan ‘’Uygulamalar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Gelen ekranda ‘’Uygulamalar izin verme’’ ve yaş seçeneklerinin olduğunu göreceksiniz.
  • Çocuğunuz kaç yaşındaysa o yaş baremini işaretleyerek ona uygun olmayan içeriklerinizin tamamını bu alandan kaldırabilirsiniz.
  • Uygulamalarınızın kalkması ile birlikte artık gönlünüz rahat bir şekilde sizde işlerinizi halledebilirsiniz.

iPhone uygulamaları saklama

iphone uygulamaları saklama

iPhone uygulamaları saklama işlemlerinizi yaptığınız sırada uygulamalarınızın arasında istemediğiniz bir uygulama kalkmıyorsa bunun nedeni uygulamanın belirlenen yaş aralığına uymadığıdır. Doğal olarak yaş sınırlandırmanızı yukarıya çekmeniz gerekiyor. Bu sayede tüm işlemler sorunsuz şekilde devreye girmiş olacaktır.

Ancak siz verdiğimiz ayarlar içerisinde ‘’Ekran süresi’’ alanını göremediğinizi söylerseniz bu da telefonunuzun çok uzun zamandır güncelleme almadığını anlamına gelecektir. O yüzden direk olarak güncellemeleri işleme koymalısınız.

Tüm bu işlemler sonucunda yukarıdaki adımları yapmanız halinde uygulamalarınızı sorunsuz şekilde saklayabilirsiniz. Ve tekrar geri getirmek istediğinizde de yine aynı şekilde geri getirebilirsiniz. Dilerim sizin için faydası olmuştur. İyi gezintiler.

iphone sınırladırma
iPhone uygulamaları sınırlandırma saklama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here