Paylaş

Hazırladığımız bu yazımızda sizlere iPhone uygulamaları başkasıyla paylaşma işlemlerini nasıl yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

iPhone uygulamaları başkasıyla paylaşma

iPhone ve Android telefonlarınızı aldıktan sonra anında Apple store ya da Play store üzerinden uygulama indirmeye başlıyorsunuz. Hoşunuza giden uygulamalarınızı arkadaşlarınızla da paylaşmak isteyebilirsiniz. iPhone telefonunuzdan başkasına uygulamaları nasıl paylaşacağınızı konu aldık.

Hoşunuza giden bir uygulamayı arkadaşınız da kullansın isteyebilirsiniz. Normalde böyle durumlarda siz de herkes gibi karşı tarafa uygulamanın ismini veriyorsunuzdur. Ancak bazen karşı taraf uygulamanın ismini bir harfini dahi yanlış yazsa indirme zora düşebilmektedir. Böyle bir durumun yaşanmaması için hangi adımların takip edilmesi gerektiğini paylaşacağız. Şayet iPhone telefon kullanımı yapıyorsanız uygulamayı doğrudan gönderebilirsiniz. Gönderim alanını yine siz kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Ya hadi kardeşim amma uzattın artık konuya geçelim diyorsanız. O halde başlayalım. Yalnız uygulama paylaşımı WhatsApp, Instagram ya da diğer sosyal medya uygulamalardan yapacaksanız eğer internetinizin baya iyi olması gerekiyor. İnternet yavaş ise uygulama paylaşımınız askıda kalabilir.

İnternet bağlantınız da herhangi bir sorun yok ise bu durumda iPhone telefonunuz içerisinde neler yapmanız gerektiğini gözden geçirelim. İlk olarak telefonunuzun güncel olup olmadığından emin olun. Bundan eminseniz eğer ayarları aşağıdaki şekilde sağlayabilirsiniz.

iPhone uygulama paylaşma

  • Telefonunuzun menü alanına gelin.
  • Başkasıyla paylaşmak istediğiniz uygulamayı bulun.
  • O uygulamanın üzerine uzunca süre basılı tutun.
  • Uygulamanıza basılı tuttuktan sonra zaten karşınıza birkaç seçenek gelecektir.
  • Bu seçeneklerin içerisinde ‘’Uygulama Paylaş’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine dokunun.
iPhone uygulama paylaşma
  • Yaptığınız bu işlem sonrasında karşınıza nereden gönderim yapacağınıza dair alan gelmiş olması gerekiyor.
  • Diyelim ki WhatsApp üzerinden göndermek istiyorsunuz. O halde WhatsApp yazısına dokunun.
  • WhatsApp alanına yönlendirileceksiniz. Hangi kişiyle uygulamayı paylaşmak istiyorsanız o kişiyi seçin.
  • Ve artık son olarak ‘’Gönder’’ tuşuna basın.
  • Bu işlemin sonunda artık iPhone telefonunuzdan başkasına uygulamayı paylaşmış olacaksınız.

Gerçekleştirdiğiniz işlemlerle birlikte iPhone uygulamaları başkasıyla paylaşma işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. iPhone telefonunuzla ilgili takıldığınız diğer hususları bizlere yorumdan bildirebilirsiniz. Cevaplarını yine aynı şekilde yorum kısmından takip ederek öğrenebilirsiniz.

iPhone uygulamaları başkasıyla paylaşma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here