Paylaş

iphone uygulamalar kendi kendine siliniyor. Yüklediğiniz uygulamalar kendiliğinden siliniyorsa buna dur diyebilmek için kontrolleri yapacağız.

Gelişen teknolojiyle birlikte cihazlara gelen güncellemelerle birlikte farklı özellikleri de sonradan fark edebilirsiniz. Son zamanlarda iphone ya da iPad kullanıcılarının uygulamalarım siliniyor sorunu dile getirdiğini söyleyebilmek mümkündür. Apple firmasının geliştirmiş olduğu cihazlarda bu durumun yaşanma sebebi tamamen cihaz içerisindeki ayar ile alakalıdır. İphone marka telefonlarınıza yüklemiş olduğunuz uygulamaya belli bir süre giriş yapmadığınız taktir de uygulamaları otomatik olarak telefondan kaldırmaktadır. Fakat bu işleme onay vermeden nasıl böyle bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Elbette bunu düşünmekte en tabi hakkınız olduğu için telefon içerisinde bu özelliği kapatmakta sizin elinizde. Yani uygulamalar kendiliğinden silinmesin istiyorsanız beraber hangi ayarlarını işleme koyacağımızı kontrol edeceğiz. Yapılan ayarlar sonrasında artık siz kaldırmadan isterseniz o uygulamaya hiç girmeyin uygulama kesinlikle telefondan kaldırılmayacaktır.

iphone uygulamalar kendi kendine siliniyor

İphone uygulamalar siliniyor, iphone uygulamalar silinmesin, iphone uygulamalar kendiliğinden siliniyor, iphone uygulamaları kendi kaldırıyor, iphone uygulamalar neden kaldırılıyor, iphone uygulama silinmesinin önüne geçmek istiyorum. Almış olduğunuz iphone marka telefonunuza indirmiş olduğunuz ama hiç girmediğiniz uygulamalar kalkmasın istiyorsanız detayları aşağıda bulabilirsiniz.

iphone uygulamalar kaldırılmasın

Aslında oldukça yararlı olan bu özelliği kullanmak istememeniz gayet normal. Özelliğin kapatılabilmesi için telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş gerçekleştiriyoruz. Oradan da ‘’iTunes ve App store’’ alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.

iphone uygulamalar kendi kendine siliniyor, iphone uygulamalarım siliniyor, iphone uygulamalar silinmesin, iphone uygulamalar kendiliğinden siliniyor, iphone uygulamalar kaldırılmasın, iphone uygulamalar kendi kendine kaldırılıyor

Sayfayı aşağıya indirdiğinizde gelen ekranda ‘’Kullanılmayanlar sil’’ seçeneği aktif işaretlidir. Çünkü kullanılmayan uygulamalar kaldırılmaktadır. O yüzden burayı sola doğru kaydırarak kapatılmasını gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan ayarlarla birlikte sorun ortadan kalkmış bulunacaktır.

iphone uygulamalar kendi kendine siliniyor problemi için belirtilen işlemleri yapmanız dahilinde uygulamalar artık kendi kendine silinmeyecektir. Normalde kaldırılan uygulamaları tekrar yükleme sağladığınızda verileri kayıtlı bir şekilde yeniden yüklenmektedir. Sadece telefondan kaldırılmakta olduğunu da hatırlatmakta fayda bulunmaktadır.

İşleme aldığımız yazımızla alakalı takıldığınız bir nokta olursa bize bunu yorum alanından belirtmeniz halinde durumla ilgili geri dönüşü yine yorum alanından belirteceğiz. Telefon yine uygulama siliyorsa cihazı işlemi yaptıktan sonra kapatıp açmanızda fayda var. Ya da yeni bir güncelleme geldiğinde tekrar eski halini almış olabileceğinden ötürü aynı işlemleri tekrarlamanız yeterlidir.

iphone uygulamalar kendi kendine siliniyor, iphone uygulamalarım siliniyor, iphone uygulamalar silinmesin, iphone uygulamalar kendiliğinden siliniyor, iphone uygulamalar kaldırılmasın, iphone uygulamalar kendi kendine kaldırılıyoriphone uygulamalar kendi kendine siliniyor, iphone uygulamalarım siliniyor, iphone uygulamalar silinmesin, iphone uygulamalar kendiliğinden siliniyor, iphone uygulamalar kaldırılmasın, iphone uygulamalar kendi kendine kaldırılıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here