Paylaş

iphone titreşimi kapatma kapanmıyor. Telefon çaldığında ya da sessize aldığınızda titremesin istiyorsanız titreşimi nasıl kapatacağımıza bakacağız.

Telefonlarımızı bazen sessize alarak bildirim sesi ve arama sesinin gelmemesini sağlarız. Evde uyuyan çocuğunuz rahatsız olmasın diye yada çalıştığınız ortamda bu işlemleri sağlarız. Onun dışında telefon masadayken çaldığı durumda titreşim açıksa çıkan ses sizi rahatsız edebilmektedir. Ya da uyuduğumuz da uykudayken rahatsız edilmemek için telefonu sessize alabiliyoruz. Telefon sessizken titreşim açıksa gelen titreşim sesi de rahatsızlık verebilir. Bu ve benzeri tarz durumlarda telefonunuzun titreşimini kapatmanız gerekiyor. İphone cihazı kullanıyorsanız bu ayarları hangi alandan yaptığımıza birlikte bakarak titreşimi kapatacağız. Bu sayede çalarken ve telefon sessizken titreşim de olmayacağı için bildirim ya da aramalardan haberdar olmayacaksınız.

iphone titreşimi kapatma kapanmıyor

İphone titreşim nasıl kapatılır, iphone telefonumun titreşimini kapatmak istiyorum, iphone çaldığında titremesin, iphone sessizken titremesin, iphone titremeyi kapatmak istiyorum, iphone telefonum titrememesi için ne yapmama gerekiyor. Kullanım sağlanan iphone telefonunuzda titreşimin olmasını istemiyorsanız ayarları nereden yaptığımıza birlikte bakalım.

iphone çaldığında titremesin

iPhone telefonlarında titreşimin olmaması için menü ekranına gelerek ”Ayarlar” kısmına erişim gerçekleştiriyoruz. Ayarlar bölümünden de ”Ses ve dokunuş” kısmına giriş yapıyoruz.

iphone titreşimi kapatma kapanmıyor, iphone titremesin, iphone çaldığında titremesin, iphone sessizken titremesin, iphone titreşim kapatma, iphone titreşim nasıl kapanır

  • Yaptığımız işlem ayarları sonrasında açılan ekranda ”Titreşim” ayarlarının olduğu bir bölüm gelecektir.
  • Bu bölümde ”Çaldığında titret” ve ”Sessizken titret” alanı vardır. Kutucuklar pasif konuma getirmeniz halinde telefon çaldığında ve sessizken titreme yapmayacaktır.
  • Sessize almadığınız da da normal çalma sesi gelir fakat titreşim olmaz.
  • İzlediğiniz bu çözüm yöntemi sonrasında hala daha telefon titreşime aktifse telefonu kapatıp yeniden açmanızı tavsiye ediyorum.
  • Ayarları sağladıktan sonra hala daha sorun varsa telefonun içerisinde yedeklemeyi alarak şarj oranını %70 in üzerine getirelim.
  • Sonrasında sıfırlama gerçekleştirerek bu ayarları izlemeniz yeterlidir.

iphone titreşimi kapatma kapanmıyor sağlanan ayarlar sonrasında artık titreşimi kapatabilirsiniz. Olur da belirttiğimiz işlemler neticesinde farklı bir sorun alırsanız bunu yorumda belirtebilirsiniz.

Bunların dışında isterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz Youtube engel kalkmıyor kaldıramıyorum makalemize de göz atabilirsiniz. Umarım hazırlamış olduğumuz yazı işinizi görmüştür. İyi gezintiler.

iphone titreşimi kapatma kapanmıyor, iphone titremesin, iphone çaldığında titremesin, iphone sessizken titremesin, iphone titreşim kapatma, iphone titreşim nasıl kapanıriphone titreşimi kapatma kapanmıyor, iphone titremesin, iphone çaldığında titremesin, iphone sessizken titremesin, iphone titreşim kapatma, iphone titreşim nasıl kapanır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here