Paylaş

iphone titreşim çalışmıyor titremiyor. İphone telefonunuz çaldığında ya da sessizken titremiyorsa kontrol etmeniz gereken ayarlara bakacağız.

Gün içerisinde telefonlarımıza o kadar zaman ayırıyoruz ki bazen gün telefonda bitebiliyor. Fakat bazende toplantı ya da bazı durumlarda telefonumuzun sessizde olması gerekebiliyor. Böyle durumlarda telefonu sessize alırız. Fakat birinden önemli bir telefon bekliyorsak muhakkak titreşimin açık olduğundan emin oluruz. Gelen titreşim uyarı niteliğinde olmasından ötürü en azından birinin sizi aradığın da o kişinin kim olduğunu kontrol etmemize imkan sunacaktır. Telefon çaldığında titreşim çalışmıyor ya da sessize aldığınız da titreşim çalışmıyorsa bu durumda cihazın titreşim ayarları kapalı olmuş olabilir. Telefonun titreşim ayarlarını çaldığında ve sessizde iken aktif hale getirebilmek adına incelemelerimizi sonuçlandırdık. Ayarlar sonrasında bundan sonra telefon sessizde ya da çaldığında titreyecek siz de en azından titreşim uyarısıyla birlikte gelen aramaları kontrol edebileceksiniz.

iphone titreşim çalışmıyor titremiyor

İphone telefonum çaldığında titremiyor, iphone telefonumu sessize aldığımda titreme çalışmıyor, iphone titremeyi açma, iphone titreşim nasıl açılır, iphone titreşim ayarları nasıl yapılır, iphone cihazımı titreşime açmak için ne yapmam gerekiyor. Telefonun sessizde olduğu zamanlarda titreşim her daim işinizi görmektedir. Çaldığında ve sessizde olduğunda telefon titremiyorsa bu durumda muhakkak titreşim ayarları kapalıdır. Bunun açılması için hangi adımları takip edeceğinize birlikte bakacağız.

iphone çaldığında titremiyor

Titreşim ilk telefonlardan bu zamana kadar tüm cihazlarda olan bir özelliktir. Telefonları sessize aldığımız da anında titreşimi aktif hale getiriyoruz ki gelen bildirimleri ve aramayı duymasak da uyarıyı alabilelim.

iphone titreşim çalışmıyor titremiyor, iphone titremiyor, iphone titreşim çalışmıyor, iphone sessizken titremiyor, iphone çaldığında titremiyor, iphone titreşim ayarları

  1. İphone cihazlarımızda titreşim ayarlarının açılabilmesi için telefonumuzun menü ekranında ”Ayarlar” bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz.
  2. Ayarlar kısmından ”Ses ve dokunuş” kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.
  3. Ses ve dokunuş kısmında girdiğiniz de iki adet seçeneğin en üstte belirdiğini görebilmek mümkündür.
  4. Çaldığında ve sessizken titret yazılarının karşı kısmı kapalıdır.
  5. Bu tikleri aktif hale getirmeniz halinde cihazınız da arama olduğunda ya da sessize aldığınız da titreşim artık gelecektir.

iphone titreşim çalışmıyor titremiyor sorunu için bu ayarları sağladıktan sonra sorun devam ederse cihazı bir kez kapatıp açtıktan sonra sorun kalmayacaktır. Bir de isterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz instagram hikayede yeşil yıldız çıkmıyor makalemize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here