iPhone telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor sesi nasıl yükseltebileceğinizi yazımızda konu alacağız. iPhone ses gelmiyor sorunu için aşağıdaki adımları izleyelim.

Teknoloji devi olan Apple üretimini gerçekleştirmiş olduğu iPhone telefonlarda bazı durumlarda ses sorunları yaşanmaktadır. iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 telefonlarında yaşanan bu ses sorunlarının nasıl giderileceğini ise sizlere kapsamlı olacak şekilde paylaşımını gerçekleştireceğiz. Böylelikle sesin gelmemesi, az gelmesi ya da hiç gelmeme sorunları ortadan kalkmış olacaktır. Android kullanıcıları gibi iPhone sevdalıları da bulunmaktadır. iPhone bağımlılık gibidir kullanımı sağlandıktan sonra kimse vazgeçememektedir. Telefonlarımız bizim günlük hayatımızda önem arz etmektedir. Biriyle konuşurken, video izlerken ya da ses kaydı gönderirken hoparlörün sağlam olmasına önem veririz. Fakat bazı durumlarda sesin az geldiğini ya da çıkmadığını gözlemlemekteyiz. İşte bu tarz bir durumda nasıl bir yol izleyeceğinizi kapsamlıca ele alacağız. Böylelikle yaşanan sorun ortan kalkmış olacaktır.

iPhone telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor

iPhone zil sesi çalmıyor, iphone ses gelmiyor, iphone 7 ahize sorunu, iphone 7 ahize sesi az, iphone 5 ahizeden ses gelmiyor ve benzeri ses alanında yaşanan sıkıntıların çözümsüz kalmaması adına ilgili araştırmalarını sizler adına sağlamış bulunuyoruz. Birlikte Apple üzerinden sağlayacağımız ayarlar sonrasında sesin yükseltme işlemlerini tamamlayarak sorunların çözümüne sebebiyet vereceğiz.

iPhone ses az geliyor

Telefonla konuşurken karşı tarafın sesi size az geliyorsa ya da bir video ya da ses kaydı dinlemek istediğinizde sesin az gelmesi karşısında yapılacak adımlarınız bellidir. Bahsedilen ayarları yapmanız halinde herhangi bir sorun kalmayacaktır.

iPhone telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor, iphone ses az geliyor, iphone ses çıkmıyor, iphone ses gelmiyor, iphone ses yükseltme, iphone telefonun sesini yükseltme

  • Öncelikle telefonumuzun ”menü” alanına giriş gerçekleştirerek ”Ayarlar” alanına giriyoruz.
  • Sonrasında ”Müzik” bölümüne giriş sağlayacaksınız.
  • Gelen ekranın orta alanlarında bir yer de ”EQ” yazısını göreceksiniz.
  • Buranın üzerine tıklayıp giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Karşınıza ses seçeneklerine dair bir çok bilgi gelecektir. Bu gelen seçenekler içerisinde hangisini seçmeliyim diye düşünmenize gerek bulunmamaktadır.
  • ”Geç vakit” adı altında bir seçenek var bunu seçmeniz halinde seste yaşanan sorun ortadan kalkacaktır.
  • Haricine sizler ses sorunu yaşıyorsanız bu durumda hoparlörü de kontrol etmeniz gerekecektir.
  • Sağ tarafta yer almakta olan Ses kısma (-) yada ses açma(+) tuşundan sesin açılımını sağlamanız gerekecektir.

iPhone telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor yükseltilebilmesi için belirtilen işlemleri sağlamanız yeterli olacaktır. İndireceğiniz uygulamalar içinde geçerli bir işlem olacağını unutmayınız. Tüm bunlara rağmen yedekleme alarak sıfırlama sağlamanız iyi olacaktır.

iPhone telefonumun sesi çıkmıyor az geliyor, iphone ses az geliyor, iphone ses çıkmıyor, iphone ses gelmiyor, iphone ses yükseltme, iphone telefonun sesini yükseltme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz