Paylaş

iphone telefonum kaç gb ne kadar kullanmışım. Yeni almış olduğunuz telefonun kaç gb kapasitesi olduğunu ve ne kadar kullanım yapıldığını yazımızda anlatacağız.

Akıllı telefonlarımızın hafızası cihaz alırken ilk merak ettiğimiz sorulardan birisidir. 32 Gb ya da 64 Gb veya daha fazlasını tercih etmekteyiz. Gün içerisinde gittiğimiz mekanlarda, farklı illere gittiğimizde veya hoşumuza giden bir anı hemen videoya ya da fotoğrafa almaktayız. Çektiğimiz görseller telefonumuzun galeri alanına gitmektedir. Belli zamandan sonra ister istemez videolardan ve resimlerden dolayı hafıza alanınızda yavaş yavaş dolmaya başlayacaktır. Hafızaya sadece çekilen resim ve videolar dahil edilmemektedir. Mağaza alanından yüklemiş olduğunuz oyunlar, uygulamalarda hafızaya etki etmektedir. Yüklenen uygulamalar, oyunlar ve çekilen resim ile videolarla birlikte ne kadarlık bir alanınızın kaldığını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İphone kullanıcılarına cihazın kapasitesinin ne olduğunu ve bu kapasite içerisinde ne kadarlık bir kullanım kaldığını da yazı içerisinde paylaşacağız.

iphone telefonum kaç gb ne kadar kullanmışım

İphone kaç gb, iphone telefonumun kapasitesi nedir, iphone kapasiteyi öğrenme, iphone kapasiteyi nereden öğrenebilirim, iphone kullanılabilirlik nerede, iphone ne kadar kullanım kalmış, iphone ne kadar hafıza kalmış. Kalan hafıza bilgilerini öğrenmek ve cihazın hafıza alanının ne kadar olduğundan emin olmanız için gerekli olan ayarları gözden geçirmiş bulunuyoruz.

iphone telefonumun kapasitesi nedir

Telefonumuzun kapasite alanını görebilmek istiyorsanız ve iphone marka bir telefon kullanıyorsanız cihazınızın Ayarlar alanına giriyoruz. Ayarlar kısmından da Genel bölümüne girişimizi sağlıyoruz.

iphone telefonum kaç gb ne kadar kullanmışım, iphone kaç gb, iphone hafızasını öğrenme, iphone ne kadar kullanmışım, iphone kalan hafızayı öğrenme, iphone ne kadar hafıza kalmış
  • Hakkında yazan bölmeye giriş yapılmasıyla birlikte bu alanda cihaza dair tüm bilgileri görebilirsiniz.
  • Kapasite yazan kısmın karşısındaki yerde cihazın kaç gb hafızaya sahip olduğunu göstermektedir.
  • Kullanabilir yazısını karşısındaki yerde de ne kadarlık bir alan kaldığını göstermektedir. Bunlara göre işlemlerinizi ilerletebilirsiniz.
  • Yükleyeceğiniz uygulamaları, çekeceğiniz resim ve videoları kalan kullanılabilir bilgisine göre işlemleri yapabilirsiniz.
iphone telefonum kaç gb ne kadar kullanmışım, iphone kaç gb, iphone hafızasını öğrenme, iphone ne kadar kullanmışım, iphone kalan hafızayı öğrenme, iphone ne kadar hafıza kalmış

Apple firmasının geliştirmiş olduğu iphone telefonlarında bulunan özellikler kullanıcıların çıkan cihazlara ilgisini arttırmaktadır. Ve her gelen güncellemeyle birlikte eklenen yeniliklerde kullanıcıları ayrıca mutlu etmektedir. iOS 13 güncellemesiyle beraber gelen yenilikler herkesin hoşuna gitmiş ve hemen güncellemeleri devreye koymalarına neden olmuştur. İphone hakkında merak ettiğiniz farklı konuları bizlere yorum kısmından iletmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here