iPhone Telefonlarında Ekran Fotosu Alma yöntemi ile alakalı yapacağınız adımlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. iPhone cihazınızda ekran görüntüsü, resmi, fotoğrafı çekme işlemlerinin nasıl sağlanacağını paylaşacağız.

Teknoloji devi Apple’nin üretimini sağladığı ürünlerden biri olarak iPhone cihazlarıyla alakalı olarak ekran fotosunun nasıl alabileceğini sizlere anlatacağız. Android kullanırken bir anda iPhone kullanmaya başladıysanız şayet cihaza yabancı olmanız gayet normal. Ekran görüntüsü bazen çok önem arz etmektedir. Örneğin yapılan bir yorumun, gelen bir mesajın delil niteliğinde daha sonrasında kullanabilmesi veya o anı yakalamak adına kullanımını aktif olacak şekilde sağlamaktayız.

iPhone Telefonlarında Ekran Fotosu Alma

iPhone 5s ekran görüntüsü çekme, iPhone 4 ekran görüntüsü çekme, iPhone 6 ekran görüntüsü alma, iPhone 7 ekran görüntüsü alma, iPhone ekran görüntüsü yok, iPhone 7 ekran görüntüsü alamıyorum sorunlarıyla alakalı olarak yapacağınız işlem adımlarımızı görsel ve yazılı bir biçimde sizlerin huzuruna sunacağız. Daha sonrasında sizler hangi alanda kullanmak isterseniz kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Telefonlarında Ekran Fotosu Alma, iphone ekran resmi alma, iphone ekran fotosu alma, iphone ekran görüntüsü alma, iphone ekran fotoğrafı alma, ekran görüntüsü alma iphone

İphone ekran resmi alma

İphone ekran resmi alma işlemlerinde izleyeceğiniz adımlar çok basittir arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum yapacağımız işlem ayarları sonrasında problem yaşar ve ekran resmi alamaz iseniz bu durumda yapılacak işlemler bellidir.

Öncelikle telefonumuzda ekran görüntüsü almak istediğimiz resmin üzerine geliyoruz.

iPhone Telefonlarında Ekran Fotosu Alma, iphone ekran resmi alma, iphone ekran fotosu alma, iphone ekran görüntüsü alma, iphone ekran fotoğrafı alma, ekran görüntüsü alma iphone

İphone ekran görüntüsü alma

İphone ekran görüntüsü alma ayarımız için ekran görüntüsünü alacağımız fotoğrafın alanına geliyoruz.

  • Daha sonrasında bir parmağımızla cihazımızın ”Açma” bölümüne geliyoruz.
  • Bir diğer elimizle ise cihazımızın ”Home” tuşu olan orta alandaki yerine getiriyoruz.
  • Her ikisine de aynı anda basılı tutuyoruz. Basılı tuttuğunuz andan itibaren ekranın sol tarafında resmin geldiğini görebileceksiniz.

iPhone Telefonlarında Ekran Fotosu Alma, iphone ekran resmi alma, iphone ekran fotosu alma, iphone ekran görüntüsü alma, iphone ekran fotoğrafı alma, ekran görüntüsü alma iphone

İphone ekran fotoğrafı alma

iPhone cihazlarının eski serilerinde genelikle yöntem farklı olabiliyor. Bu yöntemlerden ikincisini de sizinle paylaşalım.

  • İlk olarak yapacağınız işlem ekranın üst alanında bulunan açma kapama tuşuna basılı tuttuktan sonra,
  • Orta alanda yer alan (Home) tuşuna basılı tutuyoruz. Böylelikle işlemler tamamlanmış olacaktır.

Ekran fotosunun alma işlemlerini sağladığınız andan itibaren eğer hala ekran resmi alınmadıysa bu durumda arkadaşlar belirtilen tuşlara aynı anda basılmadığını anlayabilirsiniz. Tekrar bir deneme sağlamanızı rica ediyorum.

Aynı zamanda çekilen ekran görüntüsün fotoğraf galerisine düşecektir. Haliyle ”Galeri” alanına girip ekran fotosunu aldığınız resmini dilediğiniz kişiye gönderimini sağlayabilirsiniz.

iPhone ekran resmi, fotosu, görüntüsü, fotoğrafı alma gibi işlemlerin tamamını bu şekilde halledebilirsiniz. Şayet yaptığınız işlem ayarı sonrasında sorun yaşarsanız yaşadığınız sorunları yorumda belirtebilirsiniz.

Önceki İçerikWhatsApp Mesajımı Geri Alamıyorum Sorunu
Sonraki İçerikinternete Giremiyorum Açılmıyor Ne yapmalıyım
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz