Paylaş

iphone telefonlarına virüs bulaşır mı. Aklınıza takılan bu sorunun yanıt bulabilmesi için konunun araştırmasını detaylı şekilde sağlamış bulunuyoruz.

Bilgisayar ya da telefon alımları sırasında genel olarak almış olduğumuz yer bir mağaza ise kesinlikle yanında antivirüs programı almanız önerilmektedir. Ama iphone telefon kullanıcılarına böyle bir paket önerilmediğini sizler de eminim gözlemlemişsinizdir. Virüslerin yazılımı genel itibariyle işletim sistemine göre hazırlanmaktadır. Yani bilgisayarlardaki ve telefonlarındaki işletim sistemine bağlı olarak yazma işlemleri sağlanarak daha sonrasında cihazlara bulaşabilmektedir. Koruma altına alabilmek içinde bilgisayar ve telefonlarımıza lisanslı olacak şekilde antivirüs programı kurmaktayız. Virüsler ise gezinti yapmış olduğumuz internet siteleri üzerinden ya da indirdiğimiz program ve uygulamalardan cihazlarımıza bulaşmaktadır. İphone işletim sistemi ise iOS üzerinden ilerleme yapılmaktadır. Apple firmasının üretimini gerçekleştirildiği tüm cihazlarda iOS işletim sistemi kullanılmaktadır. Aynı zamanda veri alışverişi de bu cihazlarda daha sağlam şekilde tasarlanmıştır. Ve bir uygulama indirmek istediğiniz de ise sadece Apple store mağazasına izin verilmektedir.

iphone telefonlarına virüs bulaşır mı

İphone virüs gelir mi, iphone telefonuma virüs bulaşma ihtimali var mı, iphone telefonuma virüs neden bulaşmıyor, iphpne virüs sorunu olur mu, iphone telefonlarında virüs problemi yaşar mıyım, iphone virüs problemi. Tüm iphone kullanıcıların merak etmiş olduğu bu konuyu açıklığa getirebilmek için incelemelerimizi sağlamış bulunuyoruz.

iphone telefonuma virüs girer mi

Apple teknolojinin hızlanmasına yön verecek hamleler yapmaya devam etmektedir. Bazı virüs uygulamalarını telefonlarınıza yükleme işlemlerine cihazlar izin vermemektedir. Nedeni ise korumasını kendisi yapmaktadır.

iphone telefonlarına virüs bulaşır mı, iphone virüs sorunu, iphone virüs gelir mi, iphone virüs bulaşır mı, iphone telefona virüs girer mi, iphone virüs bulaşmasın
  • Apple store alanından indirmiş olduğunuz uygulamaların iOS işletim sistemi tarafından kontrol edildiğini söyleyebiliriz.
  • Buna ek olarak internet üzerinden yapılan bir araştırma ya da bir dosya indirimi sırasında bulunan en küçük tehdit cihaz tarafından otomatik olarak kaldırılmaktadır.
  • Tüm bilgileri göz önünde bulundurduğumuzda iphone cihazlarına virüs bulaşma olasılığı yüzdelik dilimde çok düşüktür.
TAVSİYE YAZI: iphone son silinenleri toplu kaldırma

Bazı kullanıcıları mail adresi üzerinden gelen verilerden bir bulama söz konusu olur mu diye merak etmektedir. Bu alandaki veriler iOS işletim sistemine etki etmeyecektir. İphone telefonlarına virüs bulaşır mı yanıtını haberimizde vermeye çalıştık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here