Paylaş

Hazırladığımız yazımızda iPhone siriyi kapatma iptal etme işlemlerinizi nereden yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

iPhone siriyi kapatma iptal etme

Apple firmasının üretmiş olduğu bir ürünü kullanıyorsanız eğer muhakkak Siri özelliğinden haberdarsınızdır. Siri sizin cihaz içerisindeki komutlarınızı eksiksiz yerine getirmektedir. Fakat siz belli bir kullanım sonrasında siriyi iptal etmek isteyebilirsiniz.

Siri Apple cihazların vazgeçilmezleri arasında yer alan özelliklerden bir tanesidir. Eminim siz de siri özelliğinin var olmasından dolayı iPhone marka telefon kullanıyorsunuzdur. Siriye verdiğiniz komutlar sayesinde kullanımı daha kolay hale getirebilirsiniz. Artık Android işletim sistemli telefonlarda da Google Asistan özelliğini sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Fakat ne olursa olsun her zaman ilkler daha çok sevilir. Siri özelliğini seven kadar sevmeyen kullanıcı kitlesinin de hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. iPhone ya da iPad cihazınızda sirinin çalışmasını istemiyorsanız hangi yolları takip etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağız. İşlemlerle birlikte artık sizlerde cihazınızı siri olmadan kullanabileceksiniz.

Siriyi kapatır ya da iptal edersem daha sonrasında tekrar açılmama durumu var mı? Diye kendi kendinize sorabilirsiniz. Bu sorunuzun cevabını biz verelim ki işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde sağlayabilesiniz. Siriyi iptal ettikten sonra dilediğiniz zaman tekrar aktif duruma getirebilirsiniz. Şimdi hazırsanız eğer ayarlara başlayalım.

Siriyi iptal etme

  • Öncelikle telefonunuzun menü ekranına gelin.
  • Buradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Ayarlar alanına girişinizi yaptıktan sonra ‘’Erişilebilirlik’’ bölümüne dokunun.
  • Gelen sayfayı az bir şeye aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Siri’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın.
iPhone siriyi kapatma iptal etme
  • Artık ‘’Siri’’ ile ilgili tüm işlemlerinizi bu alandan sağlayabilirsiniz. Siriyi iptal etmek istiyor ya da kapatmak istiyorsanız buradan ayarlayabilirsiniz.
  • İşlemler sonrasında yine siri aktif şekilde devam ediyorsa bu durumda kendisine kendini devreye dışı bırakma komutunu verebilirsiniz.
  • Yok ben böyle bir komut vermem diyorsanız bu durumda telefonu kapatıp açın. Ve tekrarında yukarıdaki işlemleri sağlayın.

Yukarıdaki adımları takip ederseniz iPhone siriyi kapatma iptal etme işlemlerinizi çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Bu aşamada aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz farklı bir yer olursa bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

siriyi iptal etme
iPhone siriyi kapatma iptal etme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here