Paylaş

iphone sim kilidini açma açamıyorum. İphone telefonunuz açılırken sizden pin kilidi istesin istiyorsanız ayarlarımıza birlikte göz atacağız.

Telefonlarımıza takmış olduğumuz GSM hatlarına bağlı güvenlik adımı bulunmaktadır. Telefonunuz açıldığında sizden 4 haneli şifre istemesinin temel nedeni de budur. Fakat telefonlarında sim kilidini kapalı hale getiren bir çok kullanıcı kesimi bulunmaktadır. Nedeni ise telefon her açılışta pin sormasıyla alakalıdır. Aslında oldukça güvenilir olan bu sistemin kapalı hale getirilmesi ilerleyen dönemlerde sorun yaşamanıza neden verebilir. Örneğin telefon bir başkasının eline geçmesi durumunda hattın içerisinde sim kilidi yoksa bilgilerinize erişim rahat bir şekilde sağlanabilecektir. O yüzden her zaman sim kilidinin aktif olması yararınıza olacaktır. İphone telefonlarında PIN kapalı ise bunun nereden aktif hale getirileceğini birlik incelemesini gerçekleştireceğiz. Sağlanacak ayarlarla birlikte artık telefon açılışta 4 haneli şifrenizi girmenizi istese de ilerleyen dönemlerde telefonun kaybolması durumunda en azından içiniz rahat olacaktır. Hazırsanız telefonunuzdan ayarları nereden yapılacağına birlikte bakalım.

iphone sim kilidini açma açamıyorum

İphone sim kilidi nasıl açılır, iphone sim kilidini açma, iphone pin istemiyor, iphone açılışta pin istesin, iphone sim kilidi açma, iphone sim kilidi nereden açılıyor, iphone telefonumda sim kilidini açmak için ne yapmam lazım. İphone cihazlarında da güncellemeler sonrasında bir çok alanın yer değiştirdiğini görebilirsiniz. PIN kilidinin olduğu alana nasıl geleceğinize ilişkin işlemleri resimli olacak şekilde yazımızda konu almış bulunuyoruz.

iphone sim kilidi nasıl açılır

Telefonunuzda sim kilidinin aktif hale getirilebilmesi için ‘’Ayarlar’’ alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ‘’Hücresel’’ kısmına giriyoruz. ‘’SIM PIN’’ yazısını göreceksiniz. Oraya tıkladıktan sonra gelen ekrandaki tiki sola doğru kaydırmanız halinde artık telefon açıldığında mevcut PIN şifrenizi isteyecektir. Şifreniz genel olarak 4 hanelidir.

iphone sim kilidini açma açamıyorum, iphone sim kilidini etkinleştirme, iphone sim kilidi nasıl açılır, iphone pin istemiyor, iphone açılışta şifre istesin, iphone sim kilidi aktif etme

  • Şifrenin değişmesini istiyorsanız yine bu alanda PIN değiştir bölümüne tıklayıp 4 haneli şifrenizin değişikliğini sağlayabilirsiniz.
  • Hattınızı başka bir telefona taktığınızda da yine aynı şekilde pin kilidi sizden istenecektir.
  • iphone sim kilidini açma açamıyorum diyen kullanıcılar bu işlem ardından sorun ile karşılaşırsanız bize bu durumu yorumdan iletmenizde fayda bulunmaktadır.

Yayınladığımız yazı ile beraber sizlerde artık iphone telefonlarında sim kilidinizi etkinleştirebilirsiniz.

iphone sim kilidini açma açamıyorum, iphone sim kilidini etkinleştirme, iphone sim kilidi nasıl açılır, iphone pin istemiyor, iphone açılışta şifre istesin, iphone sim kilidi aktif etmeiphone sim kilidini açma açamıyorum, iphone sim kilidini etkinleştirme, iphone sim kilidi nasıl açılır, iphone pin istemiyor, iphone açılışta şifre istesin, iphone sim kilidi aktif etme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here