Paylaş

iphone silinmeyen uygulamaları kaldırma. Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı kaldırmak istediğiniz de kalkmıyorsa buna neden olan etkileri ve çözümü yazımızda aktaracağız.

Aldığımız iphone telefonlarına Apple store üzerinden ücretli ve ücretsiz uygulamalarımızı indirebiliyoruz. İphone marka telefonlarımıza yükleme işlemi sağlarken bazen internet bağlantısından dolayı işlemler askıda kalabilmektedir. İphone telefonlarımız sürekli olarak güncelleme almaktadır. Cihaza yeni getirilecek özelliklerde bu güncellemelerle birlikte devreye girmektedir. Güncelleme esnasında bağlantının gitmesi bazı sorunları da arkasından getirebilmektedir. O yüzden güncellemeyi kendiniz el ile yapmanız da yarar vardır. Yükleme yapılan uygulamayı kaldırmak istediğinizde üzerine gelip uzunca süre basılı tutmanız halinde x işareti belirecektir. Ardından uygulama kendiliğinden kaldırılacaktır. Ama bazı kullanıcılar yükledikleri uygulamaları kaldırmak istediklerinde işlemin devreye girmediğini görmektedirler. Silmek isteyip silemediğimiz uygulamanın telefonundan nasıl kalkacağına bakalım.

iphone silinmeyen uygulamaları kaldırma

iphone uygulamayı silemiyorum, iphone indirdiğim bir şeyi kaldıramıyorum, iphone uygulama kalkmıyor, iphone uygulama neden silinmiyor, iphone silinmeyen uygulamayı silme, iphone kaldırılmayan uygulamayı kaldırmak istiyorum. Silmek isteyip de silinmeyen bir uygulama görüyorsanız bunun nedeni indirme işlemleri sırasında uygulamanın askıda kalmasıyla alakalıdır.

iphone uygulama neden silinmiyor

Silinmeyen uygulamanın silinme nedenlerinin başında indirme işleminin başarıya ulaşmamasından kaynaklıdır. Dolayısıyla Apple store üzerinden indirmeye çalıştığımız uygulamanın adını yazarak aratıp güncelleme adımının tamamlanmasını sağlıyoruz. Uygulama için güncelleme bitmesi durumunda indirme işlemi sorunsuz şekilde sağlanacaktır.

iphone silinmeyen uygulamaları kaldırma, iphone uygulama kalkmıyor, iphone kaldırılmayan uygulamayı kaldırma, iphone silinmeyen uygulamayı silme, iphone uygulama neden silinmiyor, iphone uygulama neden kalkmıyor
  • Ardından siz eğer uygulamayı silmek istiyorsanız üzerine gelip uzunca basılı tutmanız durumunda x işaretine tıklayıp kaldırma işlemlerini bitirebilirsiniz.
  • Ayrıca farklı bir yol var mı diye merak ediyor ve bu yolla silme işlemi başarıya ulaşmadıysa,
  • Ayarlar alanına girerek oradan Genel ve sonrasında iPhone saklama alanı bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Tümünü göster dedikten sonra silmeye çalıştığınız ve silinmeyen uygulamayı görerek üzerine gelip tıkladıktan sonra Uygulamayı sil demeniz yeterliliğini koruyacaktır.
iphone silinmeyen uygulamaları kaldırma, iphone uygulama kalkmıyor, iphone kaldırılmayan uygulamayı kaldırma, iphone silinmeyen uygulamayı silme, iphone uygulama neden silinmiyor, iphone uygulama neden kalkmıyor

Gerçekleştirmiş olduğumuz ayarlarla beraber iphone silinmeyen uygulamaları kaldırma işlemleriniz sonuca ermesi gerekiyor. Genel olarak bir uygulamanın telefonumuzdan silinmeme nedeni güncellemenin yarı da kalmış olmasıdır. Bundan dolayı uygulamadaki güncellemeyi bitirerek indirmesini sağlayıp silmeyi de bitirebilirsiniz. Yaptığınız ayarlarla birlikte sorun devam ederse bunu bize yorumdan iletmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here