Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda iPhone SE formatlama sıfırlama işlem aşamalarını nereden ve nasıl yapılacağını konu aldık.

Telefonlarınızın ana ekranına koymuş olduğunuz desen kilidini ya da şifrenizi unutabilirsiniz. Böyle durumlarda ne yaparsanız yapın cihazın sıfırlanmasından başka bir yol yoktur. Onun dışında çalışmayan bir uygulama ya da farklı bir sorun varsa da onun içinde sıfırlama yoluna gidilmektedir. iPhone SE formatlama sıfırlama işlemleriniz için yapmanız gereken ayarların nasıl ilerleneceği konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

  • Normal koşullarda iPhone telefonlarınızın da sürekli olacak şekilde bir problem meydana gelmez.
  • Anlık sorunlar ya da teknik sorunlar meydana gelebilir. Bunları da telefonunuz içerisinde kendiniz halledebilirsiniz.
  • Telefonunuzu yeni kullanıyor ve daha öncesinde hiç iPhone SE serisini kullanmadıysanız ilgili aşamaların nasıl yapılacağını konu alacağız.

iPhone SE formatlama sıfırlama

iPhone SE formatlama

iPhone SE cihazınızda meydana gelen problemleri diğer cihazlarınızda olduğu gibi kendiniz giderebilirsiniz. Apple firmasının üretimi sağlamış olduğu iPhone cihazlarının serileri kendilerine göre değişkenlik göstermiş olsa da ayarların tamamı aynı yerde diyebiliriz.

Sıfırlamaya başlamadan önce telefonunuzda almanız gereken yedeklerin tamamını alın. Yedeklerinizin alınması tamamlandıktan sonra şarjınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Şarj oranının %70’in üzerinde olması lazım.

Oran bu şekilde ise bu durumda diğer kalan ayarlarımızı gözden geçirebiliriz. Formatlama işlemlerinizin başlatılabilmesi için telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girerek oradan da ‘’Genel’’ kısmına dokunun.

Açılan ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Sıfırla’’ seçeneğine tıklayın. Gelen ekranda ‘’Tüm ayarları sıfırla’’ diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Telefonunuzda farklı bir ayarında sorun varsa onunla ilgili de ayrıca bir sıfırlama yapabileceğinizi unutmayın.

iPhone SE sıfırlama

iPhone SE

iPhone SE sıfırlama işlemlerinizi nasıl sağlayacağınızı konu aldık. Bahsettiğimiz ayarları devreye koyduktan sonra karşılaştığınız sorun yine giderilmediyse bu durumda sorun donanımsal kaynaklı olabilir. O yüzden cihazın garantisi var ise servise gönderebilirsiniz.

Yok donanımsal kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız eğer alınan hatanın ne olduğunu bize yorum alanından ulaştırmanız durumunda ilgili kontrolleri ilettiğiniz şekilde incelemeye alacağız. iPhone SE hakkında sormak veya merak ettiğiniz farklı bir husus bulunuyorsa eğer bunu da bize yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

iPhone SE formatlama sıfırlama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here