Paylaş

iphone şarj olmuyor şarj almıyor dolmuyor. İphone telefonunuz yavaş şarj oluyor ise buna neden olan etkenlerden bahsederek sorunun giderilmesini sağlayacağız.

Teknolojiye yön veren Apple firmasının üretimini sağlamış olduğu iphone telefonlarında da bazen bazı hatalarla karşılaşmak mümkündür. Yani iphone telefon kullanıcıları hatasız bir şekilde işlem sağlamamaktadır. İphone telefonlarda yaşanan şarj sorununun oldukça arttığını söyleyebilmek mümkündür. Bu sorunlar donanım kaynaklı ise sizin elinizden bir şey gelmeyecektir. Ama bazı anlarda bizden kaynaklanan sebepten ötürü sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunları da yine sizler yapacağınız müdahalelerle birlikte giderebilirsiniz. Öncelikle telefonun yavaş şarj olma durumuna da kapsamlı bir şekilde değineceğini sizlerle paylaşmak isteriz. Ayarları belirtilen şekilde yapmanız sonrasında sorun donanımıyla alakalı değilse çözüme erişmiş olacaktır.

iphone şarj olmuyor şarj almıyor dolmuyor

iPhone şarj almıyor, iphone telefonum şarj yavaş oluyor, iphone neden yavaş şarj oluyor, iphone telefonum şarj almıyor, iphone telefonum şarjı dolmuyor, iphone şarj dolmama sorunu, iphone şarj almama sorunu. İphone telefonunuza ilişkin yaşanan şarj sorunlarına ilişkin temel sorunları kapsamlı bir şekilde tek tek olmak üzere yazı içeriğinde paylaşacağız.

iPhone yavaş şarj oluyor

Öncelikle telefonu USB kablo bağlantısıyla bilgisayarınıza takarak şarj ederseniz bu şekilde oldukça yavaş şarj ettiğini görebilmeniz mümkündür. İphone telefonunuzu orjinal şarj cihazıyla şarj etmediğiniz süre içerisinde yavaş şarj olacaktır. Bunların dışında arka planda çalışan uygulama varken şarja takarsanız yavaş şarj edecektir. Tüm bunlarla birlikte telefon şarjda iken görüşme yada video izlerseniz yavaş şarj dolmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  • Şarj almama gibi sorunlarda ise telefonunuz büyük olasılıkla uzun süredir yeniden başlatma olmuyordur.
  • Bundan dolayı telefonu kapatıp yeniden açılımını gerçekleştirelim.
  • Telefonunuzu her türlü prizlere takılmaması gereklidir. Yüksek akımın olduğu yerlerde daha hızlı bir şekilde şarj alacaktır.
  • Şarj aletinin telefona takılı olup olmadığını ucuna bakarak kontrollerini sağlamanız gereklidir.
  • Yapılan ayarlamalar sonrasında hala daha şarj sorunu devam ediyorsa bu durumda cihazın garantisi devam ediyor ise servise gitmesinde fayda bulunmaktadır.
  • Şarj aletiyle alakalı bir sorun olup olmadığını test edebilmek için başka bir telefona takarak deneme sağlamanız da fayda var.
  • Farklı bir şarj aleti de kullanabilirsiniz. Bunu da kontrol ettikten sonra sorun devam ediyorsa servis gönderimi en uygun verilecek karar olacaktır.

iphone şarj olmuyor şarj almıyor dolmuyor yönünde iletilen işlemler için nelerin gerekli olduğu hangi nedenlerin buna sebep olduğunu maddeler halinde sizlere aktardık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here