Paylaş

iphone saklama alanı nerede göremiyorum. iPhone telefonunuzda saklama alanı bölümüne nasıl ulaşacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

iphone saklama alanı nerede göremiyorum

iPhone telefon kullanımınız da uygulamalarınızın ne kadar yer kapladığını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için ise saklama alanı bölümüne girmelisiniz. Ancak iPhone telefonunuzu yeni yeni kullanmaya başladıysanız bu alanın nerede olduğunu bilmeyebilirsiniz. Bu bölüme nereden ulaşacağınıza birlikte bakacağız.

Telefonunuzu aldıktan sonra cihazınıza bir çok oyun ya da uygulama indirme yapmışsınızdır. Şayet 16 GB hafıza alanına sahipseniz belli bir aşamadan sonra hafıza dolu uyarısı alacaksınız. Böyle bir hata almadan önce saklama alanına girip hangi uygulamanızın ne kadar yer kapladığını öğrenmek sizin elinizde. iPhone cihazınızda yine saklama alanı kısmına giriş yaparak kullanmadığınız uygulamaları kaldırabiliyorsunuz. Telefonunuz için oldukça önem arz eden bu alanı görememeniz sizi sıkıntıya koyabilir. Böyle bir sıkıntıya girmek istemiyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Saklama alanı alanına nasıl giriş yapacağınızı hem görsel hem de yazılı bir şekilde anlatacağız. Sizden isteğimiz ise bu aşamada adımları doğru bir şekilde işleme koymanızdır. Ki zaten belirttiğimiz yere geldiğinizde de özellik gözükmüyor ise cihaza gelen güncellemeler ile alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Hadi başlayalım.

iPhone saklama alanı

iPhone kullanımına bir kere başladıysanız tekrar bırakmak istemeyeceğinizi biliyoruz. Teknolojinin gelişiminde önemli katkısı olan Apple firmasının üretimini gerçekleştirdiği bu cihazda saklama alanı kısmına nereden gireceğinizi aşağıda adım adım anlattık.

Saklama alanı iPhone

  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Oradan da ‘’Genel’’ kısmına giriş yapın.
  • Gelen ekranda ‘’iPhone saklama alanı’’ yazısını göreceksiniz. Buraya dokunun.
  • Açılan sayfa da indirmiş olduğunuz uygulamaların tamamını göreceksiniz.
  • Hangi uygulamaların ne kadar yer kapladığını da bu alanda görebilmeniz mümkündür.
saklama alanı
  • Yine aynı şekilde telefonunuzun hafıza alanı dolu ise ‘’Kullanılmayanları kaldır’’ deyin.
  • İşlemlerle birlikte saklama alanı kısmına erişmiş olmanız gerekiyor.
  • Lakin siz bu alana geliyor olmanıza rağmen saklama alanı kısmı görünmüyorsa bu durumda cihazınızı güncelleyin.
  • Gelen güncellemeleri devreye girmemesinden dolayı sorun yaşıyorsunuzdur.
  • Güncellemeyi yapmadan önce şarj oranınızın %70’in üzerinde olduğundan emin olun.

Birlikte gerçekleştirdiğimiz bu işlemlerle birlikte iPhone telefonunuzun saklama alanı kısmına kolay bir şekilde ulaşmış olmanız gerekiyor. Varsa takıldığınız bir yer bizlere bunu yorumdan iletebilirsiniz.

iphone saklama alanı nerede göremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here