Paylaş

iphone safari okuyucu görüntüsünü göster. Safari tarayıcısında bulunan bu özellikle birlikte gezintilerinizi daha rahat nasıl yapacağınıza bakacağız.

Apple firmasının üretimini gerçekleştirmiş olduğu cihazlarda bulunan safari tarayıcısına ilgi oldukça fazladır. Genelde iphone, ipad kullanan kişilerin çoğunluğu safariden başka tarayıcıya girmemektedir.

Tarayıcının kullanıcılara sunmuş olduğu özellikler ise fazladır. Bunlardan birisi de okuyucu görüntüsünü göster özelliğidir. Diyelim ki bir konu araştırmasına girdiniz ve girdiğiniz sayfada belli alanlarda reklamlar bulunmaktadır. Eğer siz bu reklamları görmeden yazıyı okumak istiyorsanız özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

iphone safari okuyucu görüntüsünü göster

Okuyucu görüntüsünü göster özelliği sadece bu işlemleri görmemektedir. Araştırma yaptığınız yazılar çok küçükse eğer yazıları görmeniz daha da zorlaşabiliyor. Özelliği aktif hale getirmeniz durumunda okunurluk daha fazla artmaktadır. İphone telefonunuzda bu ayarları nereden açacağımıza beraber bakıp sorunumuzu gidereceğiz.

Safari okuyucu görüntüsünü göster özelliği açmak istiyorum, okuyucu görüntüsünü göster nereden açılır, safari okuyucu görüntüsü, safari tarayıcısında okuyucu görüntüsünü gösteri etkinleştirmenin ne gibi yararları bulunuyor, safari okuyucu görüntü ayarlarını düzenleme. Safari tarayıcısının kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özellikten yararlanmak elbette sizin de hakkınızdır. Etkinleştirme ayarlarını hangi yolla sağlayacağımıza beraber bakarak problemimizi gidereceğiz.

Safari okuyucu görüntüsünü göster açma

Safariye giriş yaptığınızda bir konu araştırırken sayfa açılımı sırasında en üst tarafta okuyucu görüntüsünü göster bilgisini herkes gibi sizlerde görmüşsünüzdür. İlk zamanlar bu yazının neden geldiğini anlamayabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda bu özelliğin sizler için ne kadar yararlı olduğunu anladığınız zaman kullanmadığını dönemler için pişmanlık duyabilirsiniz.

iphone safari okuyucu görüntüsünü göster, safari okuyucu görüntüsünü göster, okuyucu görüntüsünü göster, safari okuyucu görüntüsünü açma, safari okuyucu görüntüsünü etkinleştirme

Telefonunuzdan tarayıcınıza giriş yaptıktan sonra bir konu araştırmasına girelim. Beraberinde tarayıcının hemen sol üst tarafında Aa şeklinde bir seçeneğin olduğunu görmelisiniz.

Üzerine tıklamanız halinde sizlere açtığınız sayfayla alakalı öneri seçenekleri sunacaktır. Bunların içerisinde okuyucu görüntüsünü göster butonuna basıyoruz. Sayfadaki yazılar daha da büyüyecek ve reklam alanları varsa bunlar gösterilmeyecektir.

iphone safari okuyucu görüntüsünü göster, safari okuyucu görüntüsünü göster, okuyucu görüntüsünü göster, safari okuyucu görüntüsünü açma, safari okuyucu görüntüsünü etkinleştirme

Siz okumak istediğiniz bilgileri okuyup ardından bu özelliği gizle diyerek kapalı konuma getirebilirsiniz. Her sayfada bu özelliği aktif edip daha sonrasında kapalı hale getirebilirsiniz.

Safari hakkında merak ettiğiniz diğer hususları bizlere yorumdan iletmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here