Paylaş

iphone safari geçmişini temizleme silme. İphone ve ipad cihazlarındaki tarayıcınız Safari tarayıcısının geçmişinin gözükmemesini istiyorsanız detaylar haberimizde.

Bilgisayarlarımızda, tabletlerimiz de ya da telefonlarımızda kullanılan tarayıcılar isteğe göre değişkenlik göstermektedir. Kimi kullanıcılar Google chrome tarayıcısını tercih ederken kimisi ise Mozilla tarayıcısını tercih edebilmektedir. Bunların sayısı arttırabiliriz. Bilindiği üzere iphone ve ipad cihazlarında ise kendi tarayıcılar bulunmaktadır. Safari üzerinden gelen olarak arama sağlayabiliyoruz. Buna ek olarak indirmek istediğiniz bir tarayıcı olursa var olan tarayıcıyı Apple store üzerinden telefonunuza indirmek mümkündür. Ama çoğunlukla iphone ve ipad kullanan kişiler safari tarayıcısını tercih etmektedir. Safariyi kullanmak istemeyen kişilerin ise arama geçmişini silme olmadığından dolayı ekstra tarayıcı indirdiklerini söyleyebiliriz. Sırf bundan dolayı bizde safari alanında arama geçmişinin nereden silineceğini kapsamlı şekilde incelemiş bulunuyoruz.

iphone safari geçmişini temizleme silme

İphone safari geçmişi nasıl silinir, iphone safari geçmişi silme nerede, safari arama geçmişini silme, safari arama geçmişini silmeyi bulamıyorum, ipad safari geçmişi nasıl silinir, iphone telefonumda safari geçmişini silme gözükmüyor. Yeni aldığınız telefonun arama geçmişinin silinmesini istiyorsanız bu işlemleri tarayıcının kendi içerisinde sağlayamıyorsunuz. Ya da bununla ilgili olan ayar safarinin kendi içerisinde değil telefonun kendi bölmesinde yer almaktadır.

Safari arama geçmişi nasıl silinir

Safari verilerinin silinmesi için telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar alanına geliyoruz. Safari tarayıcının adını bularak bu alanın içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.

iphone safari geçmişini temizleme silme, safari arama geçmişini silme, safari arama geçmişi görünmesin, safari arama geçmişi kaybolmuyor, ipad safari geçmişini silme, iphone safari geçmiş nasıl silinir
  • Gelen ekranda safari ile ilgili yapacağınız tüm ayarları görebilmeniz mümkündür.
  • İşlemlerin devreye koyulabilmesi için ise sayfayı az aşağıya doğru kaydırıyoruz.
  • Tarihçeyi ve web site verilerini sil demenizle birlikte safari tarayıcınızdaki arama geçmişinin de silindiğini görebilirsiniz.

Verilerin silinme işlemlerini belirtilen şekilde sağlayabilirken arka planda açık olan sayfaların sadece kapanmasını isteyebilirsiniz. Onun içinde safari tarayıcısına girip alt kısımda defter şeklinde ikon bulunmaktadır. Ona tıklamanız halinde geri planda açık olan sayfaları x işaretine tıklayıp kapatma işlemlerini sağlayabilirsiniz.

iphone safari geçmişini temizleme silme, safari arama geçmişini silme, safari arama geçmişi görünmesin, safari arama geçmişi kaybolmuyor, ipad safari geçmişini silme, iphone safari geçmiş nasıl silinir

Safari tarayıcısı hakkında merak ettiğiniz farklı konular varsa bunları bizlere yorum alanında belirtmeniz yeterliliğini koruyacaktır. Cevabını yine sizlere yorum kısmından vereceğimizi bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here