Paylaş

iphone safari arama motorunu değiştirme. İphone telefonunuzun arama motoruyla ilgili ayarların değiştirilebilmesi adına gerekli olan kontrolleri sağlayacağız.

Tarayıcı değişikliğinin yanı sıra tarayıcılarda gelen arama motorları da bizler için önem arz eden ayrı bir özelliktir. Genel itibariyle tarayıcılarda arama motorlarını kendi istediğimiz doğrultuda olmasını isteriz. Örneğin çoğu kullanıcı Google arama motorunu çok severken bazı kullanıcılar da farklı arama motorlarını tercih etmektedir. Telefonunuzun arama motoru bilginiz dışında değişikliğe uğradıysa tekrar Google yapmak için uğraş verebilirsiniz. İphone ve ipad cihazlarında bu ayarı kendiniz doğrudan kendi ayarlarının içerisinde sağlayabiliyorsunuz. Google olan tarayıcınızın arama motoru Yahoo ya da farklı bir arama motoruna dönüşmüş olabilir. Bunun yanı sıra Google olan arama motorunu yine aynı şekilde istemeyip başka bir arama motoru belirlemekte yine sizlerin elinizdedir. Safari tarayıcınıza değil de kullanım gerçekleştirdiğiniz iphone ya da ipad cihazınıza yabancıysanız eğer bu hususta yapılması gereken işlemleri tek tek gözden geçireceğiz.

iphone safari arama motorunu değiştirme

İphone safari arama motoru nasıl değiştirilir, iphone safari arama motorum google değil, safari arama motorunu değiştirmek istiyorum, safari arama motoru değiştirme nerede, iphone safari arama motorunun farklı geliyor. Gelen arama motorunun Google değil farklı olması ya da Google haricinde bir arama motoru olarak güncellemek istiyorsanız gerekli olan ayarların nasıl sağlanacağına bakacağız.

iphone safari arama motoru nasıl değiştirilir

İlk önce telefonunuzun Ayarlar bölmesinin içerisine girişimizi sağlıyoruz. Oradan da safari adı altında bir sekme göreceksiniz. Bu seçeneğin içerisine girdikten sonra gelen ekranda safari ile ilgili ayarlar yer alacaktır.

iphone safari arama motorunu değiştirme, safari arama motoru, safari arama motoru değişmesin, iphone safari arama motoru nasıl değiştirilir, iphone safari arama motorunu google yapma, safari arama motoru google değil

Bu işlemlerin ardından sayfanın hemen üst bölümünde arama motoru onun karşısında da arama motoru seçili ise o seçilmiş olacaktır. Buranın üzerine tıklamakla birlikte arama motorunun ne olarak ayarlanacağını kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Sağlanan ayarlarla birlikte hala daha arama motoru değiştirilmemiş şekildeyse telefonu kapatıp yeniden açarak işlemlerini deneyebilirsiniz. Bu denemeler sonrasında sorun tamamen hallolmuş olması gereklidir.

iphone safari arama motorunu değiştirme, safari arama motoru, safari arama motoru değişmesin, iphone safari arama motoru nasıl değiştirilir, iphone safari arama motorunu google yapma, safari arama motoru google değil

Tüm bu işlem aşamaları ardından safari tarayıcısı hakkında bilgi edinmek istediğiniz farklı bir konu varsa bunu bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here