Paylaş

iphone saat ve tarih yanlış gösteriyor. Kullanım yaptığınız telefonunuzun tarihini ve saatini düzenleyebilmek için gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Akıllı telefonlar günlük yaşamımızdaki işlemlerin çoğunu görmektedir. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojinin ilerleyen dönemlerde daha ne kadar ilerleyeceği ise herkes tarafından merak edilmektedir. Telefonumuza indirmiş olduğumuz uygulamalarda da fazla zaman geçirmekteyiz. İphone telefon kullanıcıları ise gelen güncellemelerle birlikte yenilikleri hemen incelemeye alabilmektedir. Apple store üzerinden indirilen uygulamaların hatasız çalışabilmesi için ise saat ve tarihin önemi oldukça fazladır. Yani bu alanda var olan hatalar indirilen uygulamalara da etki edecektir. Durum böyle olunca da tarihin yanlış göstermesi yada saatin yanlış gösterilmesi halinde bu ayarların düzenlemesini kendiniz el ile değişikliğini sağlamanız gerekiyor. Daha önce android işletim sistemli telefon kullanıyorken iphone telefon kullanımına yeni geçiş sağladıysanız işlemlerin nereden olacağına dair bilgileri kapsamlı şekilde paylaşacağız.

iphone saat ve tarih yanlış gösteriyor

İphone saati nasıl değiştirebilirim, iphone tarih nasıl değişir, iphone tarih değiştirme nerede, iphone saati düzenleme, iphone telefonumda tarihi düzenlemek için nereye girmem gerekiyor, iphone saat düzenlemeyi bulamıyorum. Telefonunuz göstermesi gereken saat ve tarihi doğru göstermiyor olabilir. Bunun altında yatan etkenlerden birisi de saat diliminin farklı seçilmiş olmasıyla da alakalıdır. Dolayısıyla bu ayarın hangi alandan düzenleme yapılacağını yazı içerisinde aktarımını gerçekleştireceğiz.

iphone saat doğru göstermiyor

İphone telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yaptıktan sonra gelen ekranın ‘’Genel’’ bölümüne girişini gerçekleştirerek ‘’Saat ve tarih’’ kısmına tıklıyoruz. Açılan sayfada otomatik ayarla bölümü aktif durumdaysa saat dilimi yanlış seçildiğinden kaynaklı hatalı gösteriyor olabilir.

iphone saat ve tarih yanlış gösteriyor, iphone saat yanlış, iphone saat doğru değil, iphone saati değiştirme, iphone tarihi ayarlama, iphone tarihi düzeltme

Burayı el ile düzenlemek istiyorsanız otomatik ayarla bölümünü kapalı hale getirebilirsiniz. Devamında açılacak alanda tarihi ve saati kendinize bağlı olarak değişikliğini devreye koyabilirsiniz. Sağlanan ayarlarla birlikte artık telefonunuzda tarih ve saat doğruyu gösteriyor olması gerekli. Hala daha yanlış gösteriyorsa bu ayarlarla birlikte telefonunuzu kapatıp yeniden açarak işlem sağlayabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI: iphone chrome geçmişini temizleme

iphone saat ve tarih yanlış gösteriyor diye araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek için hangi ayarın nereden yapılacağını yukarıda sizlerle paylaştık. Yazımız içerisinde takıldığınız ya da sormak istediğiniz yeri yorumda iletebilirsiniz.

iphone saat ve tarih yanlış gösteriyor, iphone saat yanlış, iphone saat doğru değil, iphone saati değiştirme, iphone tarihi ayarlama, iphone tarihi düzeltme
iphone saat ve tarih yanlış gösteriyor, iphone saat yanlış, iphone saat doğru değil, iphone saati değiştirme, iphone tarihi ayarlama, iphone tarihi düzeltme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here